DASK İptal Edilir mi?

 

DASK önemli bir sigorta türü olup, Türkiye deprem konusunda risk taşıyan illerden olduğu göz önünde bulundurulduğunda önemi iki kat fazlası ile artmaktadır. DASK ev sahiplerince zorunlu bir sigorta türü olup, sizlerin olası bir deprem felaketi ile karşılaşmanız durumunda gelecek olan herhangi bir zarar bu sigorta ile güvence altına alınmış olup, hayata kaldığınız yerden devam etmenizi sağlamaktadır. Çünkü oluşan tüm zararları DASK sayesinde sigorta karşılamaktadır. DASK senelik olarak yapılmakta olup, merak edilen konulardan birisi de DASK iptal edilir mi sorusu olmuştur. Zorunlu olarak yapılan bu sigorta şeklinin ipatli var mı sizler için merak edilmesi nedeni ile araştırdık.

 

DASK Nasıl İptal Edilir?

 

Mesken ve iş yerleri sahiplerinin zorunlu olarak senelik olarak yaptırdıkları sigortanın adına DASK denmektedir. Meydana gelebilecek olan doğal deprem nedeni ile gelecek olan tüm zararlar bu DASK sayesinde güvence altına alınmakta olup, devlet tarafından zorunlu hale getirilmiştir. DASK sayesinde güvence altına alınan eviniz, işyeriniz tüm zararı üstlendiği için sizlere maddi anlamda hiçbir kayıp yaşatmaz. DASK ödemeleri her yıl inşaat maliyetlerine göre belirlenmekte olup, DASK iptal edilmesi ise iptal maddelerine uygun şekilde iptali mümkündür. DASK iptal edilir mi sorusuna iptal edilir yanıtı alınsa da belli çerçeveye uyan yani verilen maddelere uygun şekilde iptal edilmesi mümkün bir durumdur. İptal edilen DASK ödemeleri ise 1 ay içerisinde alınabilir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz