Yeni Demir Krizi Kapıda “Müteahhitler Yeniden İşe Bırakacak”

İlk olarak Mayıs ayında patlak veren ve büyük bir kriz yaşanmasına neden olan demir fiyatları ve demir temini yeniden büyük bir krize neden olacak gibi görünüyor. İlk olarak Mayıs ayında müteahhitlerin aşırı hızlı yükselen demir fiyatlarından yakınması ve demir temin etmekte sıkıntılar yaşadıklarını açıklaması ile patlak veren krizin ikinci perdesi çok daha çetin bir şekilde geçecek gibi görünüyor. Müteahhitler demir fiyatlarının daha makul seviyelere çekilmemesi durumunda iş bırakma eylemine gideceklerini açıkladı.

Müteahhitler İkinci Kez İş Bırakacaklarını Açıkladı 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye İnşaat Müteahhitleri Meclis Başkanı ve İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkanı Tahir Tellioğlu konu hakkında yapmış olduğu açıklamada müteahhitlerin yapmış oldukları başvuru ile ikinci kez iş bırakma eylemi için izin istediklerini doğruladı. İnşaat sektörünün şu anda yaşadığın en büyük sorunun demir fiyatları ve demir temini olduğunu dile getiren Tellioğlu yaşanan sorun büyük bir ekonomik krize dahi neden olabilir uyarısında bulundu.

İş Bırakma Eylemine İzin Verdik 

Toplamda konfederasyona bağlı 120 bin üyelerinin bulunduğunu belirten Tellioğlu iş bırakma eyleminin istihdam sürecini olumsuz etkileyeceğini bildikleri için şimdilik iş bırakma eylemine izin vermediklerini açıkladı. Yine demir krizinin aşılabilmesi için çözüm önerileri sunan Tellioğlu ilk olarak demirdeki KDV oranının geçici olarak olsa dahi yüzde 18 seviyesinden yüzde 9 seviyesine çekilmesini istedi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz