Türkiye 15 Yılda Depreme Karşı Koyacak!

Ülkemizde deprem sorunları sıkça yaşanmakta ve gerekli kuruluşlar bu anlamda önlemler almaktadır. Deprem sorunlarının yaşanmasının sebebi, Türkiye’nin aktif deprem kuşağı olan Alp-Himalaya deprem kuşakları arasında yer almasıdır. Buna bağlı olarak fay hatları ve bazı bölgelerin geçiş noktaları arasında hasarlar görülmektedir.

Türkiye’de Deprem Haritası Çıkartıldı

Çevre ve şehircilik Bakanlığı’nın yaptığı son çalışmalar arasında, ülkemiz için yeni olarak çıkartılan deprem haritası yer almaktadır. Bu deprem haritasında ülkemiz için oluşabilecek sorunlara da yer verilmektedir. Bu konu üzerinde yapılan faaliyetlerde sorunların engellenmesi, sağlıklı projelerin geliştirilmesi ve insanların güvence altına alınması gibi konularda tartışılmıştır.

Deprem İçin 15 Milyonluk Yapı Stoğu Projesi Tasarlandı

Çevre ve şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, yaptığı açıklamayla; ülkemiz için 15 milyon yapı stoğu projesinin hayata geçirileceğini belirtti. Düzenlene proje kentsel dönüşüm projeleri kapsamında değerlendirilecek ve kısa süre içerisinde hataya geçecektir. Bu anlamda belediye çalışmaları da artırılacak ve gerekli kurumlar harekete geçirilecektir.

Ülke Ekonomisi de Yapı Stoğu Projesiyle Geliştirilecek!

Son olarak onayı verilen projede, kentsel dönüşüm adına büyük bir adım atılacağı düşünülmektedir. Buna bağlı olarak ilgili kurumlar faaliyetlerine başlamaktadır. 15 milyonluk yapı stoğuyla, sadece deprem hasarları engellenmeyecek; aynı zamanda ülke ekonomisi de geliştirilecektir. Bu sebeple projenin değeri ve önemi ülkemiz açısından büyük önem arz etmektedir. Bu alanda yapılan çalışmalarda hangi mahallelere ne kadar yatırım yapılacağı da planlanmıştır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz