Deprem Sigortası Ücretleri 2018 Tarifesi Açıklandı

Resmi Gazete’de yayımlanan Zorunlu Deprem Sigortası Tarife ve Talimat Tebliği ile beraber 2018 yılında uygulanacak olan deprem sigortası ücretleri resmen açıklanmış oldu. 2018 yılında uygulanacak olan ücretlere belirli oranlarda zam yapılırken 31/12/2016 tarihli ve 29935 üçüncü mükerrer sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Zorunlu Deprem Sigortası Tarife ve Talimat Tebliğinin 2 nci maddesinin birinci fıkrasının son cümlesi değiştirildi.

Deprem Sigortası Ücreti Ne Kadar Oldu?

Yapılan değişiklik ile beraber asgari prim tutarı deprem risk bölgelerinde geçerli olmak üzere birinci bölgede 95 lira, ikinci bölgede 70 lira, üçüncü bölgede 55 lira, dördüncü bölgede 45 lira ve beşinci bölgede 35 liradan daha az olamayacak. Yine daha önce yayımlanan aynı tebliğde bulunan üçüncü maddenin birinci fıkrası içerisinde bulunan “170 bin lira” yazılı olan bölümde “190 bin lira” şeklinde değişikliğe gidildi. Yapılan tüm değişikliklerin ardından 2018 yılında yapılacak olan deprem sigortalarında Çelik / Betonarme Karkas Yapılar için 890 lira, Yığma Kagir Yapılar için 635 lira ve Diğer Yapılar içinde 310 lira olarak deprem sigortası ücreti uygulanacak.

Nasıl DASK Sigortası Yaptırılır?

Deprem sigortası yaptırmak isteyen kişilerin bunun için sigorta acentelerine başvuruda bulunmalarına ya da bankalar üzerinden DASK başvurusu işlemlerini gerçekleştirmeleri gerektirmektedir. Yapılacak olan deprem sigortası 1 yıl boyunca geçerli kabul edilmekte olup bu süre sona ermeden poliçenin yenilenmesi gerekmektedir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz