Depreme ve Yangına Dayanıklı Hazır Konut

Kars’ta uzun yıllardır müteahhitlik yapan işadamı Numan Zincirkıran, 7 yıl süren çalışmalarının ardından depreme ve yangına dayanıklı olan, ısı yalıtımlı hazır konut üreterek bir ilke imza attı.

Yeni Horasan Harcı Hazır Konut

33 yıldır müteahhitlik yapan Numan Zincirkıran, yedi yıl boyunca sürdürdüğü çalışmalarının sonucunda, yeni horasan harcı ile yapılmış hazır konutları üretti. Duvarları parça halinde üretilen konutlar, daha sonra birleştiriliyor ve ev haline getiriliyor. Numan Zincirkıran, 22 Şubat 2016 tarihinde Türk Patent Enstitüsü’nden, “Yeni Horasan Harcı Hazır Konut” patentini alarak, inşaat yapımında ülkemizde bir ilke imza attı. Hazır konutlar, ısı yalıtımında üst düzey bir tasarruf sağlıyor olup, Doğu Anadolu bölgesinde oldukça zorlu geçen kış aylarından dolayı sektöre hareket getiriyor.

Konutlarda Isı Kaybı Sıfır

Numan Zincirkıran, patentini aldığı çalışmada ısı kaybının sıfır olacağını, diğer yakıt harcamalarının da sıfıra düşeceğini ve yapılan duvarların deprem gibi birçok tehlikeye karşı güvenli olduğunu, “Yıllarca inşaat sektöründe bir sürü zorluklar, bir sürü engelle karşılaşınca ister istemez insanlar farklı şeylere yöneliyor. Bizde bu konu üzerinde kafa yorduk. 7 yıl uğraştım. Patenti de alınmış bir ürün. Bunun en büyük özelliği bir duvar olarak görülmesin. Bu komple bir perde beton olarak görülebilir. Tarihi eser olarak görülebilir. Isı kaybı sıfır, bu duvarlarla kullanılan evler, okullar, hastaneler de doğalgaz ve diğer yakıt harcamaları sıfıra düşecek. Bu kadar da iddialıyım.” sözleri ile belirtti.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz