Dünya genelinde Mitsubishi Electrik, yüksek hızlı ve konfor ile emniyet konusunda çok ciddi asansörler geliştirmekte. Ülkemizde de ciddi sayıda prestijli projede dikkat eçeken asansörler, 1993 yılında Yokohoma’da 70 katlı bir gökdelene, yüksek hızda bile dik duran madeni paranın devrilmesini önleyen asansörler üretti.

Yapay zeka üstün başarı sağlıyor!

Tasarlanan yapay zekalı asansörler, iki kat arasında kalma riskini resmen kaldırıyor. Elektrik kesintisi ve deprem gibi beklenmeyen sorunlarda asansörde Back-Up Sistemi devreye girerek, en yakın katta duruyor ve tahliye sağlanıyor. Ayrıca tasarruf sistemi ile yüzde 35’lik bir elektrik tasarrufu sağlanıyor.

Gelişen teknolojiye ayak uyduran şirket, 70 katlı bir gökdelende yüksek hızda bile madeni paranın dik durmasını sağlayacak asansörler üreterek adından defalarca söz ettirmeyi başardı. Gerek hız, gerek konfor gerekse enerji tasarrufu ile karşımıza çıkan şirket henüz dahi gelişimlere devam ediyor.

Yeni asansörler daha hızlı ve hiç ses olmayacak!

Mitsubishi Electric, bu bakımdan dakikada 600 metre kadar çıkabiliyor. Birinci kat ile 100. kat arası 52 saniyede çıkabilme özelliğine sahip. Şirketin son detaylara göre daha hızlı bir asansör geliştirdiği öğrenildi. Yeni asansörler hem sessiz hemde daha hızlı olacak.

Yapay zekalı asansör sabit manyetik alanlı dişlisiz motorlar ile çalışıyor. Çevreye son derece duyarlı olarak geliyor. Deprem ve elektrik kesintisinde çok fazla güvenlik sunuyor. Arıza oranları hiç yok denilecek kadar az. Mitsubishi Electric, yakın zamanda daha hızlı, daha güvenilir ve daha sessiz asansörler sunacağını belirtti.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz