Dev Projelerin İhaleleri 2019’da

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan yaptığı açıklamalarda otoyol çalışmalarının 2019 yılında tüm hızıyla süreceğini, hızlı tren ve yüksek hızlı tren çalışmalarının da devam ettirileceğini belirtti. Kanal İstanbul projesinin 2019 yılı içerisinde başlatılmasını hedeflediklerini belirten Turhan, Büyük İstanbul Tüneli Projesi’nin ihalesini de 2019’da yapmayı planladıklarını dile getirdi. Dünyanın en büyük havalimanı projelerinden biri olan İstanbul Havalimanı 2018’in Ekim ayına hizmete girdiğini, Türkiye’nin en uzun tüneli olan Ovit Tünelini de hizmete açtıklarını, Çanakkale Köprüsünün inşasının da hız kesmeden devam ettiğini dile getiren bakan, 2018 yılının dev projelerle dolu bir yıl olduğunu söyledi.

Otoyol Projeleri

 

Bakan Turhan, Otoyol ve bölünmüş karayolu çalışmalarının tüm hızıyla devam edeceğini belirtti. 426 kilometrelik İzmir – İstanbul otoyolunun resmi bitiş tarihinin 2020 olmasına rağmen 2019’da tamamlanarak kullanıma açılmasını planladıklarını söyledi. Yine bir diğer önemli otoyol projesi olan, Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu Projesi’nin de 2019 yılı sonlarına doğru kullanıma açılacağını aktardı.

Bakanın Müjdelediği Diğer Otoyol, Tünel Ve Yüksek Hızlı Tren Projeleri:

 

Bakanlık tarafından hazırlanan projeler; Kahta-Narince-Siverek Yolu, Çay-Bolvadin-Emirdağ Yolu, Siverek Çevre Yolu, Antalya Kuzey Çevre Yolu, Malatya-Hekimhan Tünelleri, Honaz Tüneli, Alacabel Tüneli, Ilışar Tüneli, Aşık Şenlik Tüneli, Karasu Tüneli, Güzeldere Tüneli, Ilgar Tüneli, Turhan, Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Demiryolu Hattı,  Gayrettepe-Yeni Havalimanı Raylı Sistem Bağlantısı, Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren, Sabiha Gökçen Havalimanı Demiryolu Bağlantısı, Samsun-Kalın Demiryolu Hattı modernizasyonu olacaktır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz