Bankada hesap açtırarak belirli süre para biriktiren kişilere konut alımında devlet desteği verilmesini sağlayan devlet destekli konut hesabı her geçen gün daha fazla kişinin ilgis

Devlet Destekli Konut Hesabı Açtıranların Sayısı 10 Bini Aştı
Bankada hesap açtırarak belirli süre para biriktiren kişilere konut alımında devlet desteği verilmesini sağlayan devlet destekli konut hesabı her geçen gün daha fazla kişinin ilgisini çekmeye devam ediyor. Bankada en az 3 yıl para biriktirerek konut almak isteyen kişilerin desteklenmesini sağlayan hesaplara gösterilen ilginin artması ile beraber yapılacak olan desteğin de sınırı yükseltildi. 
15 Bin Lira Devlet Desteği Sağlanacak 
Yapılan yeni düzenleme ile beraber bankada devlet destekli konut hesabı açtıran kişilere vereceği destek sınırını 15 bin 575 liraya yükseltti. Ancak bu destek tutarından yararlanmak isteyen kişilerin açtırmış oldukları banka hesabında 77 bin 875 lira para biriktirmeleri gerekiyor. 
10 Bin Kişi Devlet Destekli Konut Kredisi Hesabı Açtırdı
İlk kez ev sahibi olmak isteyen kişilerin konut peşinatı biriktirmelerini teşvik etmek amacı ile hayata geçirilen konut hesabı büyük ilgi görmeye devam ediyor. Geride kalan 4 aylık süreçte bankada konut hesabı açtıran kişilerin sayıları 10 bini aşarken hesaplarda biriken tutar ise 36.4 milyon lira sınırına ulaştı. 
Devlet desteğinden yararlanmak isteyen kişilerin mutlaka düzenli ödemeler yapması ve en az 3 sene boyunca banka hesabında para biriktirmesi gerekiyor. Uygulamada olan kurallara göre en düşük aylık ödeme tutarı 259,57 lira olarak uygulanırken üst sınır ise 2.595,70 lira olarak uygulanıyor. Tek seferde hesaba peşin para yatıracak olan kişilerin ise en fazla 31 bin liraya kadar para yatırmalarına müsaade edilecek. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.