Vakıf ve Devlete Ait İş Yerleri Kiralarında Artış!

 

Yeni yılın yaklaşması ile birlikte kira sözleşmelerinde yenilenme konusu gündeme gelmiş olup, buna göre ise kira sözleşmelerinde yenilenme durumunda kiralarda yükselme görülmektedir. Konu ile ilgili TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yerel yönetim, vakıf ve devlete ait iş yeri kiralarının oldukça yükseldiğini belirtirken, bu durumun yüzde 500’e varan oranlar ile arttığı konusunda dikkatleri çekti.

 

Kira Artışlarında Enflasyon Dikkate Alınmalı!

 

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, konu ile ilgili yazılı bir açıklama yaparak açıklamasında ise direk olarak esnafların okul, hastane kantinleri gibi yerel yönetimlere ve kamuya ait olan iş yerlerin de kiralarda artış yüksek bulduğunu direk olarak belirtti. Özellikle son dönemlerde kira artışları yüzde 500 arttığına dikkatleri çekti.

 

Yeni Yıla Girerken Kira Sözleşmelerinde Artış

 

Yeni yıla girerken, kira sözleşmelerinde artış konusunun üzerinde duran Palandöken, bazı kiralarda yüzde 50 bazılarında yüzde 100 artış olduğu konusuna değindi. Öyle ki konu ile ilgili açıklamasında ise esnaf kirasını ödeyemeyince maalesef ki sattığı ürünlere zam yapmak zorunda kalır. Bu zam ise doğrudan vatandaşa yansıdığı için alım gücünü azaltarak, enflasyonun oluşmasını sağlar dedi. Bunun için de kira artışlarında enflasyon oranı dikkate alınmalı diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

Yüzde 500 Oranında Zam!

 

Kira artışlarında enflasyon oranı dikkate alınmalı diyen Palandöken, bu durumun olmaması halinde esnaflarımıza yüzde 500 oranında kira zamları uygulanacak olup, bu durumda ise esnafların ayakta kalmaları imkansız diye de belirtti.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz