Devletten Satılık Konutlar!

 

Konut sahibi olmak isteyen kişiler bu aralar yatırım yapmak veya ev sahibi olmak için kredi yöntemine başvurmadıkları bir gerçektir. Bunun nedeni ise yüzde 3 oranında kredi faizleri bulunması olup, kredi faizlerinin bu denli yüksek olması ise konut kredisi imkanını geride bırakmaktadır. TOKİ, bünyesinde barındırdığı 142 bin konutu ve Emlak Konut GYO imzası taşımakta olan 21 bin konutu ev sahibi olmak isteyen kişiler sunmuş olup, bunun dışında Kamu Lojmanları bünyesinde yer alan 50 bin daire de yine aynı şekilde sizlere sunulmuştur.

Konut Kredilerinde Faiz Oranı

 

Ev satışlarında ki düşüşün aslında konut kredilerinde oluşan faiz oranları nedeni ile olması ise devleti harekete geçirmiş olup, devletin elinde stokta bulunmakta olan daireler satışa sunularak daha uygun fiyatlar ile sizlere sunulmaktadır. Faiz oranlarının yükselmesi aslında mevduat hesaplarına yönlendirmeyi sağlamakladır. Türkiye genelinde devlete bağlı olan 2 milyon konut bulunmakta olup, bunların hepsi sadece satılmak üzere beklemektedir. Bu evlerden yararlanmak ve düşük fiyatlı ev sahibi olmak için gerekli olan mercilere başvurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Lojmanlar Elden Çıkacak!

 

Lojman için düzenlenmiş ve yıllardır devlet için görev yapan kişiler tarafından kullanılan yapılar satışa sunulacak olup, 240 bin konuttan 50 bini satılacaktır. Bu konutların ise yüzde 25’i peşin kalan yüzde 75’i ise 48 ay vade imkanı ile sizlere sunulacak olup, lojmanlar satışta bu şekilde sunulacaktır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz