Devre Tatil Sözleşmesi Şartları Nelerdir?

14 Ocak 2015 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan devre tatil sözleşmesinin hangi şartlar altında, nasıl yapıldığı merak ediliyor.

Devre Tatil Sözleşmesi Nedir?

Bir yıldan uzun bir süre zarfı adına kurulan, tüketiciye bu süreç içerisinde birden fazla dönem için bir ya da daha fazla sayıda gecelik konaklama imkanı veren sözleşmeler, devre tatil sözleşmesi olarak karşımıza çıkıyor. Devre tatil, ön ödemeli tatil, uzun süreli tatil hizmeti, değişim ve yeniden satış sözleşmelerini kapsayan yönetmelik kapsamında şartlar açıklanıyor.

Devre Tatil Sözleşmesi Şartları

Devre tatil sözleşmesi kurulmadan önce tüketici ön bilgilendirme formu sunuluyor. Daha sonra sözleşmelerin en az on iki punto büyüklüğünde, anlaşılabilir bir dilde, açık, sade ve okunabilir bir şekilde düzenlenmesi gerekiyor. Mesafeli satış yöntemi ile kurulan sözleşmelerin haricinde olan sözleşmelerde,  satışı ya da sağlayıcı tüketicinin kendi el yazısı ile sözleşme tarihini yazmasını ve sözleşmeyi imzalamasını sağlamak ile yükümlü oluyor. Sözleşmenin bir örneğinin tüketiciye teslim edildiğine dair ispat yükü satıcı ya da sağlayıcıya ait oluyor.

Satıcı ya da sağlayıcı, tüketiciye verilen ön bilgilendirme formunda bulunan bilgiler ile birlikte tüketicinin adı, soyadı, açık adresi ve diğer iletişim bilgileri ile tarafların sözleşmeyi imzaladığı yer ve tarihe ilişkin bilgileri de içeren bir sözleşme düzenlemek ve yazılı ya da mesafeli olarak kurulan sözleşmelerin bir örneğini kağıt üzerinde veya kalıcı veri saklayıcısı ile tüketiciye vermek zorunda oluyor.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz