Devremülk İade Dilekçe Örneği

 

Son zamanlarda tatilcilerin tercih ettikleri devremülk konusu gündem de yerini korumakta olup, devremülk talep ederek sözleşme yapan kişiler belli bir süre içerisinde vazgeçmesi durumunda iade hakkına sahiptir. Devremülk bir mülkün belli süreler içerisinde sahip olma hakkına denmektedir. Özellikle bu yöntemi tatilciler tercih ettiği görülmektedir. Bu konunun da gündem de olması nedeni ile devremülk iadesi nasıl alınır gibi konular merak edilmektedir.

Devremülk İadesi Nasıl Alınır?

 

Başka illere tatil için giden ve belli dönemler de orada kalmak isteyen kişiler devremülk konusuna girmekte olup, gitmedikleri zamanlarda ise kiraya vererek karlı bir iş yaptıklarını düşünmektedir. Bu durum aslında tatil severler için karlı da sayılabilecek kadar avantajlı olurken bazen de vazgeçmek durumunda kalabilirsiniz. Bu durum ise devremülk iadesi konusunu gündeme getirmektedir.  Devremülk sahipleri de sözleşmeyi yaptıktan belli bir süre içerisinde iptal etme hakkına sahip olup, konu ile ilgili görülen bir dava da önemli görülen nokta ise sürenin 7 gün olduğu dikkatleri çekmiştir. Aynı zaman da taraflar anlaşma sağlayarak da iptal etme hakları bulunmaktadır. Bu devremülk iadesi dilekçe ile başvurulmakta olup, dilekçe örneğini ise sizlere yazımızın en alt kısmında bildireceğiz.

Mülkün belli süreler içerisinde size ait olması durumunu simgeleyen devremülk konusun da vazgeçme durumunda yazılacak olan dilekçe ise;

Devremülk İadesi İçin Dilekçe Örneği

 

Muhatap şirketin adı

Şirketinizle imzalamış olduğum, ………………….. tarih ve ………………………………………….. konulu, ……… yıllık devre tatil sözleşmesinden , 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’ a bağlı olarak çıkarılan, Devre Tatil Sözleşmeleri Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik’in 6’ncı maddesinden kaynaklanan cayma hakkımı kullanmak suretiyle caydığımı bildirir, ödemiş olduğum peşinat ve imzalamış olduğum senet…. . vb.  kıymetli evrakın, tarafıma ya da belirtmiş olduğum adrese teslim edilmesini talep ederim.

Ad, Soyad

Tarih

İmza

Adres:

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz