Devremülk Sözleşmesi İptali

 

Devremülk, kişilerin mülk sahibinden belli süreler içerisinde o mülke sahip olma hakkını temsil eden bir terim olup, genellikle devremülk tatilciler için ideal bir seçenek olarak görülmektedir. Yazlık mekanlarda bu nedenle devremülk konusu oldukça yaygın olarak konuşulmakta ve talep görmektedir. Devremülk sözleşmesi yapıldıktan sonra kişiler belli nedenlerden dolayı iptal etmek isteyebilir. Peki, bu durumda devremülk sözleşmesi iptal edilir mi, ne şartlar ile iptali söz konusudur ve süresi var mı gibi sorular akıllara gelmektedir. Bizde devremülk sektörüne adım atmış kişiler için devremülk sözleşmesi konusuna ait tüm bilgileri sizler için inceledik.

Devremülk Sözleşmesi İptal Edilir mi?

 

Yılın belli zamanlarda mesken olarak kullanmaya el verişli yerler de hak sahibi olmak adına yapılan işleme devremülk ismi verilmekte olup, yılın belli sürelerinde yapılması da sözleşmede yer almaktadır. Bu sözleşmede yer alan dönem 15 günün altında olması ise imkansızdır. Bazı kişiler devremülk satın aldıktan sonra sözleşme imzalanması ile birlikte herhangi bir nedenden dolayı iptal etmek istemektedir. Bu durum ise bazı satış yapan firmaların böyle bir hakkının olmadığını belirtmeleri ise devremülk sözleşmesi iptal edilir mi konusunu gündeme taşımaktadır. Yargıtay kararına göre devremülk iptal edilmesi var olan bir durum olup, sözleşmenin yapılmasından sonra belli süreler içerisinde sözleşmenin iptali her iki taraf için de söz konusu olabileceğine karar verilmiştir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz