Dikkat! Kiracınız Dairenizi Sizden Habersiz Günlük Kiraya Verebilir

Ev sahipleri son günlerde yeni bir mağduriyet yaşıyor. Günlük ev kiralama işlemlerinin artık çok daha ağır koşullar altında gerçekleştirilmesi bu işi yapmak isteyen kişileri yeni bir yöntem aramaya itti.

Ev sahiplerinden kendileri oturacakmış gibi ev kiralayan kişiler bu evleri ev sahibinin bilgisi dışında günlük kiraya vermeye başladı. Bu sayede ev sahibini kandırmayı başaran sözde kiracılar yakalanmadıkları sürece evi günlük kiraya vererek yüksek oranda para kazanıyor hem de yakalansalar dahi tüm cezai yaptırımlar ile gerçek ev sahipleri mücadele etmek zorunda kalıyor.

Ev Sahipleri Mağdur Oluyor 

Böyle bir işlem yapıldığından habersiz olan ev sahipleri ise büyük bir mağduriyet yaşıyor. Çoğu ev sahibi durumdan ancak evleri mühürlendikten sonra haberdar oluyor. Maliye Bakanlığı cezayı evi kiraya verdiği belirlenen sahte kiracıya keserken evin uzun süre mühürlü kalması ise ev sahiplerinin mağdur olmasına neden oluyor.
Mühürleme işlemi taşınmazın sınırları içerisinde olan belediyenin zabıta ekipleri tarafından yapılıyor. Belediye yetkilileri evde cezai işlem uygulayan polislerin çağırması sonucunda olaya müdahil olmak zorunda kaldıklarını belirtiyor. Kaymakamlık yetkilileri ise mağdur olan kişilerin mahkemeye başvuruda bulunmalarını önermekle yetiniyor.

Emlakçıdan Kiraya Verenler Bile Etkileniyor

Evini emlakçı üzerinden kiraya veren kişiler dahi ne yazık  ki böyle kötü niyetli kişilerin kurbanı olabiliyor. Ev sahipleri ise durumdan ancak evleri mühürlendikten sonra haberdar olabiliyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz