Vali açıkladı, TOKİ evleri tekrar geri alındı!

Tunceli’de düşük gelirli vatandaşlar için, TOKİ tarafından hak etmeyen ve usulsüz kullanım sağlayan 33 kişinin konutları geri alındı ​​ve Kura ile Belediye tarafından belirlenen hak sahiplerine verilmiş oldu.

Dar Gelirli Konut Alıp Kiraya Veriyorlar

2014 yılında İnönü mahallesi için düşük gelirli aileler için TOKİ tarafından kullanılan evler ile ilgili olarak Tunceli Valiliği tarafından yapılan yazılı ifadelerde,  Kendilerine verilen evlerde oturmayıp Toki Evlerini kiraya veren vatandaşların konut sözleşmeleri feshedildi ve daireler boşaltıldı. Boşaltma işlemlerinden sonra konut talebinde bulunan diğer sakinler tespit edildi ve Toki Konutların anahtarları birinci aşamada belirlenen 33 vatandaşa teslim edildi. Toki Evlerinde kiracı olan 1+1 dairelerde oturan vatandaşlardan 14 kişi ise dar gelirli şartlarına uyduğu için kiracı olduğu konutları hak sahibi olarak evlerinde oturmaya devam etti.

Tunceli Belediyesi Konferans Salonu’nda Vali Tuncay Sonel, Vali Yardımcıları Selçuk Yosunkaya ve Akın Zor, Belediye Başkan Yardımcısı Sami Doğan ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yöneticisi Erdoğan Elaldı’nın katıldığı çekilişe vatandaşlarda katıldı.

Toki Evleri Gerçek Sahiplerine Teslim Edildi

Kuradan önce konuşan Vali Sonel, Tokideki evlerin hak eden gerçek sahiplerine teslim edildiğini söyleyerek “TOKİ konutlarında hak sahibi olup da oturmayıp evlerini kiraya verenler vardı. Devletimiz bu evleri ihtiyaç sahipleri otursun diye veriyor. Biz de araştırma yaptık. Vali Yardımcımız Selçuk Yosunkaya, Vakıf Müdürümüz Eylem Mut, Belediye Başkan Yardımcımız Sami Doğan ve arkadaşlarımız ciddi ve titiz bir çalışma yaptılar. Örneğin bazı hak sahipleri ayda 150 lira ödeyerek ev sahibi konutlarda oturmayıp evlerini 300 liraya kiraya verdiklerini tespit ettik. Ancak bu evler sizler, yani gerçek ihtiyaç sahipleri oturulsun diye verildi. Biz de böyle ev ihtiyacı olan ailelerimizi tespit ettik. Biz de kurayla bu evlerin anahtarlarını sizlere takdim edeceğiz. Allah hayırlı uğurlu etsin. 7 aydır Tunceli’deyiz hem valilik hem de Belediye Başkan Vekili olarak bu 7 aylık çalışmalarımızda bize her türlü desteği veren başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, sayın Başbakanımıza, sayın bakanlarımıza ve TOKİ Başkanımıza, Tuncelimiz adına şükranlarımı sunuyorum. Evlerin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Güle güle oturun hatta bu evlerde oturup yeni açtığımız tekstil fabrikasında çalışan vatandaşlarımız da  var. Hem iş, hem aş, hem ev, Allah bereket versin, hayırlı olsun “diye belirtti.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz