Yapılandırmaların 2. Taksiti Bu Ay Sona Eriyor

Yapılandırılan vergi borçları için 2. taksit ödemeleri Ocak ayında yapılacak iken, ödemelerin tarihi Mayıs ayı sonuna kadar uzatılmıştı. 2016 yılı Kasım ve Aralık ayları için vergi ödemelerini yapamayan kişiler bu ayın sonuna kadar ikinci taksiti ödemekle yükümlü oluyor.

Yapılandırmanın Bozulmaması İçin Son Günler

2016 Kasım ve Aralık ayları için vergi borçlarını ödemeyenlere, yapılandırma ile Mayıs ayının sonuna kadar süre tanındı. Yapılandırmanın bozulmaması için ay sonuna kadar, gereken borç tutarının gecikme zammı ile birlikte bu ayın sonuna kadar ödenmesi gerekiyor.

Yapılandırma İçin Sonraki Taksit

Yapılandırma kapsamında olan taksitlerde ödemeler dört ay ertelenerek yapılıyor. Örneğin Ocak ayında ödenmesi gereken taksitler ertelenerek Mayıs ayının sonuna kadar ödenirken, Şubat ayında yapılması gereken ödemeler de Haziran ayının sonuna kadar yapılıyor. Haziran ayından sonra da her taksit için ödemeler dört ay sonrasında yapılıyor.

İnternetten Yapılandırma Borcu Sorgulama ve Ödeme

İnternet üzerinden yapılandırma borcunu sorgulamak ya da ödeme yapmak isteyenler Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet şubesinden yapabiliyor. Ayrıca söz konusu işlemler mobil uygulama üzerinden de yapılabiliyor. Mobil uygulama sayesinde borcunu ödemek isteyenler daha kısa bir sürede işlemlerini gerçekleştirebiliyor. İnternet üzerinden yapılandırma borcunu ödemek isteyenler T.C kimlik numarası ve 6736 Yapılandırma Tecil/Tahakkuk Fiş Numarası ile giriş yapabileceği gibi, eğer var ise kullanıcı bilgileri ile de giriş yapabiliyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz