Doğal Gaz Kaç Günde Açılır ?

 

Doğalgazın kaç günde açıldığı ile alakalı Bu problem, bir çok parametreye ve etkene  bağımlıdır.

 

Önce sıfır dairelerden bahsedelim.

 

Bitirilmiş yeni bir daire satın aldınız, evinize bir kez gidip kira bedelinden kurtulmak istiyorsunuz. Ancak doğal gazı açmadan evde hayatı idame ettirebilecek herhangi bir aktivite yapabilmek mümkün değildir. Ev içerisinde yapılacak bir çok şey doğalgaz ile sağlandığı için önceliği yüksektir.

IGDAS( İgdaş burada bir örnektir) size projelendirme ve gaz tedarikini yetkili bir şirketle anlatıyor, isteğinize göre kombiyi aldınız

Doğal gaz açımı için bölgenizde bulunan doğal gaz dağıtım şirketi ile anlaştınız proje çizildi ve onay bekliyor. Siz bu süre zarfında kombinizi de almış olduğunuz var sayıyoruz. Sıfır ev olduğu için petekleri takılmış olması gerekiyor. Şayet henüz petekler takılı değilse petekleri de takmanız gerekiyor. Zira doğal gaz onayı için anlaştığınız firma size petekleri takmaz.

 

Dogalgaz İçin Proje Kaç Günde Çizilir?

 

DOğalgaz projesi için yetkili bir mühendis evinize gelerek gerekli kontrolleri yaparak kaba taslak bir deftere proje çizer. Bu çizim bilgisayar ortamında yetkili makine mühendisi tarafından IGDAS yetkili mühendislik şirketine ve internet üzerinden igdasin sistemine sunulmaktadır. Proje, şartlar olumlu olduğu sürece en fazla 3 gün boyunca IGDAŞ’a sunulacaktır.

 

Doğalgaz Projesi Onayı Kaç Gün Sürer

 

 

 

Igdas’in sanal sistemine e-proje olarak sunulan doğalgaz tesisatınız igdas mühendisleri tarafından bir sorun olmadıktan sonra dijital imza şeklinde 3-4 gün süreyle onaylanır.

Proje onaylandıktan sonra, doğalgaz abonelik merkezlerine giderek abonelik işlemlerini tamamlayıp sayacınıza kavuşabilirsiniz. Daha önce sizden abonelik ücreti karşılığında zaten ücret alındığından Doğal gaz sayacı için fazladan ödeme yapmazsınız.

Yapmanız gereken son şey, evcil hayvanınızın açılması için bir randevu almaktır. Bunu yapamazsın, randevuyu alacaksın. Bu randevu, yaklaşık 2 hafta içinde yılın en sakin zamanlarında ve bir hafta sonra en sakin zamanlarda verilir.

Projeniz onaylandı, şimdi sıra gazınızın açılmasına geldi. Proje onaylandıktan sonra  gaz açma için randevu talep etmeniz gerekiyor. Firma bunu sizin adınıza yapabilir. Randevu tarihleri olarak en erken 2 gün en geç 1 hafta şeklinde yoğun durumuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Yukarıda doğalgaz bağla aşamalarını kısa bir şekilde anlatmaya çalıştık. Bu doğrultuda proje onayı randevu vb gibi işlemlerin zamansal sürelerini en iyi ve en kötü zaman aralıkları ile birlikte sunduk.

Doğalgaz Kaç Günde açılır sorusuna aslında en iyi ihtimal ve en kötü ihtimal şeklinde iki başlık altında cevaplandırmak gerekiyor.

Doğalgaz Açımı En İyi İhtimalle : Proje Onayı+Gönderilmesi 1 gün + Onaylanması Sayaç Anlaşması 2 Gün+ Randevu tarihi 2 gün olmakla birlikte toplam doğalgaz açılma süresi 5 gündür.

Doğalgaz Açımı EnKötü İhtimalle : Proje Onayı+Gönderilmesi 3 gün + Onaylanması 3 Gün + Sayaç Anlaşması ve Sözleşme 1 Gün+ Sayaç Almanız 1 Gün+Randevu tarihi 7 gün olmakla birlikte toplam doğalgaz açılma süresi 14 gündür.

 

Doğalgaz Açtırma Telefon

 

Doğalgaz kesintileri fatura ödememe durumunda devreye girmekte olup, aynı zaman da yeni abonelik alan kişiler tarafından doğalgaz açtırma durumu söz konusu olmaktadır. Doğalgaz açtırma işlemlerini bağlı bulunduğunuz ilin doğalgaz firması yapmakta olup, her firmanın iletişim numarası bulunmaktadır. Buna göre doğalgaz açtırma telefon numarası için bağlı bulunduğunuz firmayı öğrenerek araştırma yapmalısınız.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz