Doğalgaz Aboneliğini İptal Etmek İçin İstenilen Belgeler Nelerdir?

Dünyanın en temiz ve ekonomik fiyatlı doğal kaynaklarından biri olan doğalgaz kullanımı için doğalgaz aboneliği başvurusu yapılması gerekmektedir. Doğalgaz dağıtım şirketleri yapılan başvuruları incelemekte ve uygun bulması durumunda onaylayarak doğalgaz akışını gerçekleştirmektedir. Tıpkı doğalgaz aboneliği başvurusunda olduğu gibi bu başvurunun iptali içinde belirli işlemlerin yapılması gerekmektedir. Peki, doğalgaz aboneliğini iptal ettirmek için gerekli belgeler nelerdir?

Doğalgaz Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Doğalgaz aboneliğini iptal ettirmek isteyen kişilerin doğalgaz dağıtım firmasının ilçelerde yer alan müdürlüklerine şahsen başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Abonelik iptalini abonenin kendisi ya da noter üzerinden vekalet verdiği yetkili birisi yapabilir. Bunun dışında kalan kişilerin abone adına yapmış oldukları başvurular eşi ya da çocuğu olsa dahi kabul edilmemektedir. Aboneliğini iptal ettirmek isteyen kişi ilçe müdürlüğü ya da bölge ofisi üzerinden aşağıdaki evraklar ile başvuruda bulunarak bu işlemlerini yapabilmektedir.

  • Doğalgaz tesisatının iptal edileceği taşınmaz kiralık ise kira sözleşmesi, abonenin kendisine aitse tapu belgesi,
  • Doğalgaz tesisatının üzerinde olduğu kişinin kendisi ve kimlik belgesinin aslı ile fotokopisi,
  • Daireye ait olan doğalgaz tesisat numarası,
  • Doğalgaz aboneliği almak için başvuruda bulunduğunuz anda sizden alınan doğalgaz teminat tutarı bedelinin iade edilmesi için kullanılacak olan bir IBAN numarası.

Bu belgeler ile beraber yapılan başvurular kısa süre içerisinde tamamlanarak doğalgaz hattı iptali gerçekleştirilerek abonelik sonlandırılmaktadır.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz