Doğalgaz Abonelik Bedelini Kim Öder

 

Doğalgaz abonesi talepleri, binanın ya da her dairenin kendi bünyesinde oturan kişilere yapılmaktadır. Abonelik talebinin iletilerek oluşturulan işlemler sonucu abonelik talebinin kabul edilmesi taktirinde abone bağlantı sözleşmesi imzalanıyor. İmzalanan sözleşme üzerinde yer alan bilgilerin doğru olup imzalayan kişinin tüm abonelik ücretlerini ödemesi sözleşmeyi imzaladığı an kabul edilmektedir.

 

Abonelik İşlemleri için Gereken Belgeler

 

 

Abonelik sözleşmesi hazırlanırken bazı belgeler gerekmektedir. Abone olacak kişinin T.C kimlik kartı, resmi kimlik beyanı, müracaat eden kişi tapu sahibi ise ruhsatlı fotokopisi, kiracı ise abone olabileceğine dair onay vermiş olduğu dilekçe, binanın daha önceden abone yapıldığına dahil tesisat numarası binada 8 daire var ise her dairenin oluşturmuş olduğu karar defteri ve çoğunluklu olarak alınan karar ile kullanım şekli, konut harici yerler için ilave evrak olarak vergi levhası fotokopisi, yetki belgesi fotokopisi, kaşe talep edilmektedir.

Apartman içerisinde yaşayan kişilerin hiç biridoğalgaz abonesi değil ise işlemler farklı bir şekilde yürüyebilmektedir. Apartman içerisinde doğalgaza geçmek isteyen kat maliklerinin, toplam inşaat alanının 2000 altında ise oturan kişilerin sayısının ve arsa pay çoğunluğu olan kişilerin kararları, toplam inşaat alanı ölçümlerinin ve kat maliklerinin oy birlikleri ile karar almaları yazılı bir şekilde bildirerek vekil tayin edilen kişi ile birlikte resmi kimlik beyanı esas ve elektrk veya su faturası fotokopisini de alarak binaya gitmeleri gerekmektedir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz