Doğalgaz Abonelik Bedelini Kim Öder?

 

Doğalgaz bağlantıları pek çok ilde var olup, hatta ülkemizde oldukça yaygınlaşarak birçok ilçede de bulunmaktadır. Olmayan yerlerde ise alt yapı çalışmaları devam etmekte olup, doğalgaz gelmesi için uğraş verilmektedir. Doğalgaz her türlü avantajlı bir seçenek olup, konut sahipleri doğalgaz abonelik alarak evlerine gerekli olan tüm işlemleri tamamlayarak almaktadır. Bulunduğunuz yere doğalgaz gelmesi durumunda bazı işlemler yapılmakta olup, bu işlemlerde ise doğalgaz abonelik bedelini kim öder sorusu akıllara gelmektedir.

Doğalgaz Abonelik Ücretini Kim Öder?

 

Doğalgaz ilk açılış işlemleri tabi ki konut yani mülk sahibine ait olup, ilk açılış işlemlerinden sonra eğer ki konut üzerinde kiracı var ise üzerine almak için depozite adı altında abonelik ücreti ödemektedir. Bu geri alınan bir ücret olup, evden çıkması ve kapatma işlemleri sırasında kişiye geri verilmektedir. Fakat ilk açılış işlemlerine doğalgaz abonelik ücreti konut sahibi tarafından ödenmesi gerekmektedir.

Doğalgaz Abonelik Ücreti Ne Kadar?

 

Doğalgaz abonelik ücreti ödemesi bağlı bulunan doğalgaz firmalarına yapılmakta olup, yapılan konuta göre, metre karesine göre hatta merkezi sistem yada bireysel olup olmadığına göre abonelik ücretleri değişmektedir. Fakat genel olarak doğalgaz abonelik ücreti ortalama 500 TL civarındadır. Bu fiyatlandırma belirttiğimiz üzere ortalama bir fiyat olup, firmaya, evin durumuna göre farklılıklar göstermektedir. Biraz öncede belirttiğimiz üzere kiracılar abonelik ücreti ödemesini çıkarken geri almaktadır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz