Doğalgaz Abonelik Ücreti ve Ödeme Yolları

 

Kiracıların bir mülke giriş yaptıkları zaman doğal ihtiyaçlarını karşılamak için belirli abonelikleri üzerlerine almaları elzem bir durumdur. Su, elektrik ve doğalgaz hizmetlerinden sorunsuz bir şekilde yararlanmak için yapılan abonelikler o mülkten çıkana kadar kiracıların güvence bedeli olarak da algılanabiliyor. Özellikle uzun vadeli kira sözleşmesi imzalayanların abonelikler konusunda oldukça avantajlı konuma geçtiklerini söylemek de zor değil. 2018 senesinde 427 lira olarak belirlenen doğalgaz aboneliği ücretleri aslında vatandaşların biraz tepkisini de çekmişti. Ancak yapılan yeni düzenleme ile beraber bu abonelik ücretlerinde yer alan ödeme alternatifleri de genişletilmiş oldu. Nitekim peşin olarak 427 liralık bedeli ödemek istemeyenler veya ödeme durumu olmayanlar için artık taksit imkanı da ilgili birimler tarafından vatandaşların hizmetine sunulmuş durumda.

Doğalgaz Abonelik Ücreti Taksit Oluyor Mu?

 

 

 

İki eşit taksit halinde faturanıza yansıtılacak olan abonelik ücreti daha uzun vadede bu bedeli ödeyeceğiniz anlamına da geliyor. Doğalgaz abonelik ücretlerini mülkü terk ettiğiniz zaman iade alabileceğiniz bilgisini de verelim. Ancak yeni abonelik açacağınız yerde de bu bedel sizden talep edilecektir. Dolayısı ile verdiğiniz güvence bedelini iade almadan yeni taşınacağınız yere nakil yaptırmanız daha az zahmetli bir işin altına imza atacağınız anlamını da taşıyor. Doğalgaz abonelik bedelinde yer alan alternatif ödeme seçenekleri ile beraber kiracıların da bu sorumluluktan kaçmaları engellenmişe benziyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com






_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz