2017 Doğalgaz Açma Kapama Bedeli

Abonelerden tahsil edilen doğalgaz bağlantı ve güvence bedelleri, her yıl değişkenlik gösterebiliyor. Doğalgaz dağıtım şirketleri tarafından tahsil edilen bedeller 2017 yılında da değişti.

Doğalgaz Açma Kapama Bedeli

Doğalgaz dağıtım şirketlerinin, abonelerden tahsil ettiği sayaç açma kapama bedeli 2014 yılında 24 TL, 2015 yılında 26 TL ve 2016 yılında 28 TL olarak belirlenmişti. 2017 yılında ise abonelerden 30 TL tahsil edilecek. Karar gereğince, aboneler 2017 yılı içerisinde ilave her 100 metrekare alan başına, bağlantı bedeli olarak doğalgaz dağıtım şirketlerine 375 TL ödeme yapacak.

Doğalgaz Açma Randevusu

Doğalgaz Abonelik Sözleşmesi ardından sertifikalı tesisatçı firması, İGDAŞ’tan doğalgaz açımı için randevu alıyor. Randevu tarihinde İGDAŞ yetkili mühendisi ve firma mühendisi ile doğalgaz aboneliği olan daireye giderek inceleme yapıyor ve tesisatın uygun olup olmadığını kontrol ediyor. Tesisat, İGDAŞ Teknik Şartnamesine göre uygun görüldüğü takdirde, doğalgaz açma işlemleri yapılıyor ve doğalgaz açma uygunluk belgesi veriliyor. Tesisat uygun görülmediği takdirde doğalgaz açma işlemleri gerçekleştirilemiyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz