Doğalgaz Açmak İçin Randevu

Doğalgaz aboneliği almak için yapılan işlemler, bulunulan sokakta doğalgaz hattına göre değişiyor. Abonelik işlemlerinin ardından doğalgazı açmak için randevu alınması gerekiyor.

Doğalgaz Abonelik İşlemleri

Doğalgaz aboneliği almak adına yapılan işlemler, bulunulan sokaktaki doğalgaz hattına göre değişiyor. Sokakta doğalgaz hattı bulunuyor ise farklı, doğalgaz hattı bulunmuyor ise farklı yapılıyor.

Bulunulan sokakta doğalgaz hattı var ise, abonelik işlemleri İGDAŞ internet sitesinden online bir şekilde yaptırılıyor. Bunun yanı sıra İGDAŞ Hizmet Binalarındaki Pazarlama Şefliklerinde de abonelik işlemleri yaptırılabiliyor. Eğer sokakta doğalgaz hattı bulunmuyor ise, İGDAŞ Pazarlama Şeflikleri ile görüşülerek abonelik işlemleri yaptırılabiliyor. Ayrıca 153 numaralı İGDAŞ Çağrı Merkezi arandığı takdirde de abonelik işlemlerinin başlatılması mümkün oluyor.

Doğalgaz bağlantısı için başvuru yapılmasının ardından, gaz kullanımı da yapılacak ise, bağlantı işlemi için gereken evrakların yanı sıra sözleşme için de gereken evrakların bulundurulması takdirinde Doğalgaz Abonelik Sözleşmesi de yapılabiliyor.

Doğalgaz Açma Randevusu

Doğalgaz Abonelik Sözleşmesi ardından sertifikalı tesisatçı firması, İGDAŞ’tan doğalgaz açımı için randevu alıyor. Randevu tarihinde İGDAŞ yetkili mühendisi ve firma mühendisi ile doğalgaz aboneliği olan daireye giderek inceleme yapıyor ve tesisatın uygun olup olmadığını kontrol ediyor. Tesisat, İGDAŞ Teknik Şartnamesine göre uygun görüldüğü takdirde, doğalgaz açma işlemleri yapılıyor ve doğalgaz açma uygunluk belgesi veriliyor. Tesisat uygun görülmediği takdirde doğalgaz açma işlemleri gerçekleştirilemiyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz