Doğalgaz Bağlatma Aşamaları Nelerdir?

Günümüzde en çok kullanılan enerji türlerinin başında doğalgaz enerjisi yer almaktadır. Doğalgazı kullanmak için ise mutlaka öncesinde taşınmaza doğalgaz bağlatmanız gerekir. Peki, doğalgaz bağlatma aşamaları nelerdir?

  • Taşınmazın yakınlarında doğalgaz servis kutusu bulunmuyorsa ilk aşamada hat çekilmesi için başvuruda bulunmanız gerekir. Dağıtım şirketi taşınmazın uygun koşulları taşıması durumunda mutlaka hat çekmekle yükümlüdür. 15 gün içerisinde yanıt kurum tarafından verilir ve işlemler tamamlanır.
  • Dağıtım şirketine başvuruda bulunun ve doğalgaz kullanım sözleşmesini imzalayın. Bunun ardından sizin istenen doğalgaz güvence bedeli tutarını yatırarak bir sonraki aşamaya geçin.
  • Binanın içerisinde iç tesisat bulunmuyorsa bu durumda bir mühendis ile anlaşılarak iç tesisat çizdirilir. İç tesisat çizen firma ilgili izinleri alarak tesisatı döşeyerek dağıtım şirketinden randevu talep eder.
  • Doğalgaz gaz açma randevusu saatinde gelen ekipler doğalgaz sayacı bağlayarak tesisata gaz verir ve işlemi tamamlar.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


3 YORUMLAR


  1. Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

    Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

      Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz