Doğalgaz Kesildiğinde Nasıl Açtırılır?

 

Doğalgaz günümüzde önemli enerji kaynakları arasında yer almakta olup, birçok yapıda ısınmak ve sıcak su amacı ile kullanılmaktadır. Doğalgaz, evlerde, işyerlerinde, fabrikalarda gibi birçok alanda kullanımı devam ederken bazı zamanlarda doğalgaz kesildiğinde nasıl açılır gibi sorular gelmektedir. Doğalgaz kesintisi, genellikle ödenmemiş faturalar nedeni ile veya yeni taşınmanız durumunda kesik olarak görülmektedir. Bu durumda açtırmak için bazı işlemler yapılması gerekmektedir.

Doğalgaz kesildiğinde nasıl açılır sorusu için öncelikle bir siteye yeni taşındıysanız bir önceki kiracı ya da mülk sahibi abonelik iptali yapmış olabilir. Bu durumda ise abonelik alarak kendi adınıza doğalgaz almanız gerekmektedir.

Doğalgaz Abonelik İşlemleri Nasıl Yapılır?

 

Doğalgaz abonelik işlemleri için bağlı bulunduğunuz il veya ilçenin doğalgaz kurumları tarafından yapılmaktadır. Bunun için yapmanız gereken ise istenilen belgeler ile birlikte doğalgaz şubelerine giderek açtırmak olacaktır. İstenilen belgeler ise genellikle ikametgah, kimlik belgeniz, tapu veya kira sözleşmesi, kullanılan yerin tesisat numarası gibi evraklar gerekli olacaktır. Bunun haricinde tabi ki abonelik almak amacı ile depozite adı altında bir bedel ödemeniz gerekecektir. Bu işlemlerin ardından gazınız 1 hafta içerisinde doğalgazcılar tarafından açılacaktır.

Fatura ödememe durumundan kaynaklı doğalgaz kesintisi yaşıyorsanız, bunun için ise faturanızı ödemeniz gerekecektir. Doğalgaz şirketlerine tüm borcunuzu ödemeniz halinde aboneliğiniz tekrar aktif olacak olup, aynı gün yada birkaç gün içerisinde enerjiniz açılacaktır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz