Doğru Klima Kullanımı Nasıl Olmalı?

Klima genellikle sıcak yaz aylarında kullanılan ve evin soğuması amacı ile tercih edilen elektronik cihazlardan olurken, bazı bölgelerde ise evi ısıtmak amacı ile de kullanılmaktadır. Fakat klima yanlış kullanım sonrasında hasta etme olasılığı yüksek bir cihaz olurken, bunun için doğru klima kullanımı nasıl olmalı konusu oldukça önemli bilgileri sizlere vermektedir.

Klimalar yanlış kullanım sonrasında pek çok hastalığı beraberinde getirmekte olup, aynı zaman da alerjik sorunlara da neden olabilir. Özellikle klima gebelerde, çocuklarda, bebeklerde, kalp hastalarında, menopoz döneminde olan kişiler de hemen etki sağlamakta olup, kolay şekilde hasta olmalarını sağlar. Bunun için doğru klima kullanımı nasıl olmalı herkesin öğrenmesi gerekmektedir.

 

Klimayı Doğu Kullanmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Doğru klima kullanımı nasıl olmalı sorusu için bilmeniz gereken önemli bilgiler bulunmaktadır. Bunlardan ilki ise doğru klima kullanımı için öncelikle klima bakımını doğru ve güvenilir firmalara düzgün şekilde yaptırmanız gerekmektedir. Klimanız da su haznesi var ise günlük şekil de kontrol etmeniz de fayda vardır. Klimaların derecelerini ise dışarıdaki hava sıcaklığı ile orantılı şekilde ayarlamalısınız. Bu durum içeri dışarı girip çıkan kişilerin etkilenmemesi için önemli olup, klima bulunan oda ile dışarıda ki oda arasında 8 ile 10 derece fark olmalıdır. Klima soğukluğu yazın 26 dereceden soğuk olacak şekilde ayarlanması hastalıklara davetiye çıkarmanızı sağlayacaktır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz