Tüketici Sorunları Derneği Emlak Komisyonu Başkanı Hatice Kolçak, yaptığı açıklamalar ile dolandırıcıların yeni hedefinin Kanal İstanbul projesine yönelik olduğunu belirtti. Doland

Güzergahı Belli Olmayan Kanal İstanbul Manzaralı Ev!
Tüketici Sorunları Derneği Emlak Komisyonu Başkanı Hatice Kolçak, yaptığı açıklamalar ile dolandırıcıların yeni hedefinin Kanal İstanbul projesine yönelik olduğunu belirtti. Dolandırıcılar, Kanal İstanbul manzaralı ev ve arsa satışı ile yatırım yapmak isteyenlerden yararlanıyor.
Küçük Yatırımcılar Dolandırıcıların Ağına Düşüyor
TÜSODER Emlak Komisyonu Başkanı Hatice Kolçak, büyük projelerin gündeme gelmesinin ardından henüz herhangi bir işlem yapılmamış olsa da arsa ve konut fiyatlarında önemli artışların söz konusu olduğunu, fırsatçıların da bu durumu değerlendirdiğini belirtti. 
Büyük yatırımcıların bu gibi durumlarda profesyonel kişiler ile işbirliği halinde olduğunu belirten Kolçak, “Küçük yatırımcılar bu gibi durumlarda büyük kazanç hayaliyle genellikle duyumlar üzerinden, araştırmadan, birilerinin yönlendirmesi ile yatırım yapma girişiminde bulunuyor ve olmadık hatalar yapıyor. Fırsatçıların, dolandırıcıların ağına düşebiliyorlar. Şu anda Kanal İstanbul’a ilişkin çeşitli güzergahlar konuşuluyor. Çanakkale Köprüsü de konuşulmuştu. Bu gibi durumlarda küçük yatırımcının yapılacak veya yapılma ihtimali olan büyük projelerden kazanç sağlama hayalinden istifade etmeye çalışan fırsatçılar ortaya çıkıyor. Bunlara karşı uyanık olunmalı” şeklinde konuştu.
Henüz Güzergah Belli Değil
6 yıl önce ilk kez adından söz edilen ve çılgın proje olarak anılan Kanal İstanbul için net bir güzergah belirlenmiş değil. Gündeme gelen güzergahlar ise defalarca değişmiş olup, bu nedenle bölgeye yatırım yapanları hayal kırıklığına uğratıyor. Henüz güzergahı belli olmayan Kanal İstanbul manzaralı evlerin satılmaya başladığını belirten Kolçak,  “Kanal manzaralı evler satıldı. Kanala 300 metrede her arsa, arazi el değiştirdi. Fiyatları tavan yaptı hatta ikinci defa el değiştirdi. Bu işi fırsata çevirenler halen var ve hep olacak. Küçük yatırımcı dikkatli hareket ederek kendini mağdur edecek yatırımlara karşı korumalıdır.” şeklinde açıklamaları ile yatırımcılara uyarıda bulundu.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.