Döviz kurlarında yaşanan engellenemez yükseliş döviz kuru üzerinden kira ödeyen kiracılar ile ev sahiplerini karşı karşıya getirdi. Özellikle de alışveriş merkezlerinde dövizle kir

Kira Uyarlama Davalarında Rekor Artış!
Döviz kurlarında yaşanan engellenemez yükseliş döviz kuru üzerinden kira ödeyen kiracılar ile ev sahiplerini karşı karşıya getirdi. Özellikle de alışveriş merkezlerinde dövizle kira ödeyen kiracılar ile mağaza sahipleri son dönemde açılan kira uyarlama davaları nedeniyle sıklıkla karşı karşıya geliyorlar. 
İstanbul Laleli Esnafı Kan Ağlıyor
Döviz kurunda yaşayan önlenemez yükseliş hem döviz kuru üzerinden kira ödeyen esnafın yükünü ağırlaştırıyor hem de insanların ekonomik kriz yaşanacak endişesiyle alışveriş yapmayı bırakması ile kirası artan dükkânların hasılatı da azalıyor. Durum böyle olunca dövizle kira ödeyen esnaflarda Sulh Hukuk Mahkemelerine başvuruda bulunarak kira uyarlama davası açmaya başladı. 
Emsal Dava Devam Ediyor 
Dükkânlarını nerede ise siftahsız kapattıklarını dile getiren Laleli esnafları kan ağlamaya devam ederken 2 bitişik mağazaya 44 bin dolarlık kira ödeyen bir mağaza sahibi mahkemeye başvuruda bulunarak kira uyarlama davası açtı. Konu hakkında bir diğer açıklama ise Tekin Acar Kozmetik Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Acar tarafından yapıldı. Acar alışveriş merkezlerinde mağazası olan işyeri sahipleri ile kiracıların sürekli olarak kira bedeli nedeniyle karşı karşıya geldiklerini belirterek iş yaşantısında ilk defa böyle bir süreç yaşadıklarını dile getirdi. 
Tekin Acar “32 Mağaza Kapattık”
Acar yapmış olduğu açıklamada alışveriş merkezlerinde çok sayıda mağazası bulunan marka sürekli olarak indirim yaptıkları için kar elde etmiş gibi göründüklerini ancak böyle bir durumun söz konusu olmadığını belirterek 2014 senesinden bu yana 32 mağazayı kapatma kararı aldıklarını belirtti. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.