Dükkan Çevre Temizlik Vergisi Ne Kadar?

Belediyelerin gerekli temizlik hizmetleri için işyeri sahiplerinden aldıkları miktarlar olarak karşımıza çıkan çevre temizlik vergisi, son düzenlemeler ile birlikte daha cüzi rakamlar olarak karşımıza çıkıyor. Bu aşamada en çok tartışılan konu ise boş dükkandan çevre temizlik vergisi alınıyor mu, alınmıyor mu? Bu soruların cevabını vermeden önce dilerseniz belediyelerin bu aşamada ne gibi hizmetler verdiklerini ve vergilerin ne şekilde değerlendirildiğini inceleyelim. Haftanın her günü ya da belli günleri belediye ekiplerinin dükkan çevresi ve ilgili bölgede yaptıkları çalışmalar belli bir masrafa nende oluyor ve bu masrafın karşılanması için de iş yeri sahipleri hedef alınıyor.

Vergiler, temizlik işlemleri için harcanıyor ve teknolojinin her geçen gün biraz daha gelişmesi ile birlikte üst düzey araçlar da bu temizlik hizmetlerinde kullanılıyor, haliyle vergiler de artmaya başlıyor. Dükkan çevre temizliğinden hem dükkan sahibi, hem de belediyeler sorumludur bu yüzden ortak bir çalışmanın yürütüldüğünü de belirtmek gerekiyor.

Peki boş dükkan, kullanıcısı olmadığı halde vergi ödemek zorunda mıdır?

Eğer gerekli resmi belgeler hazırlanıp, ilgili kuruma iletilirse ve dükkanın gerçekten kullanılamaz olduğu, ya da boş olduğu belgeler ile ispatlanırsa, boş dükkandan vergi almak gibi bir durum söz konusu değildir ancak gerekli işlemler yapılmadığı takdirde kurum gerekli vergi cezasını bir gün önünüze getirebilir, bu yüzden dükkanınız boş bile olsa vergiler konusunda dikkatli davranmanız gerekiyor.

Vergiler üzerinde bir değişiklik şimdilerde söz konusu ancak detaylı bilgi almak isterseniz yine internet üzerinden grup grup vergi ödemelerini görebilir ve size ait olanı belirleyebilirsiniz. Gerekli temizlik işlemlerinin yapılıp yapılmadığını da takip etmenizde fayda var çünkü sizlerin cebinden çıkan paranın nereye gittiğini, ya da nerelere harcandığını bilmek en büyük hakkınızdır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz