Dumankaya Mağdurları Direniyor

15 Temmuz tarihinden itibaren gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda göz altına alınan Dumankaya İnşaat sahipleri, bir süre hapiste kalıp ardından serbest bırakıldı. Olaylar sonucunda el konularak TMSF’ye devredilen Dumankaya İnşaat’tan konut satın alanlar mağduriyetini sosyal medyada dile getirdi.

Kayyum Atamaları

El konulan şirketlerde rutin haline gelen kayyum atama uygulaması, Dumankaya İnşaat’ta da söz konusu oldu. Fakat söz konusu şirkete atanan kayyumların şirket yönetimi, inşaat aşamasında olan projelerin tamamlanması gibi durumlarla başa çıkabilecek kadar bilgili ve tecrübeli olup olmadıkları konusunda bazı tereddütler bulunuyor.

Sosyal Medyadan Çağrı

Dumankaya’dan konut sahibi olan vatandaşlar, meydana gelen mağduriyetlerinin giderilmesi amacı ile sosyal medya üzerinden seslerini duyurmaya çalışıyor. Vatandaşlar, yetkili kişilerin kendi çağrılarına cevap vermediğini, resmi bir açıklama beklendiğini ve kayyumlardan, evlerini istediklerini belirtiyor.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin konu ile ilgili açıklaması, “Mahkeme yargılama sonunda ya suçlu bulur, bu şirketler üzerinden terör örgütlerine finansman sağlandığı şeklinde karar verir; o zaman devlete geçer ve sonra satılır. Ya da şirketler üzerinden terör örgütlerine finansman sağlanmadığı şeklinde tespiti olur, o zaman da sahiplerine iade olur.” şeklinde olm

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz