Dünyanın en büyük ekonomisine sahip olan ülkeler arasında gösterilen Amerika, İngiltere ve Almanya alt yapı sorunları ile boğuşurken Türkiye bu alanda gelişerek ülkenin çehresini d

Dünya Dökülürken Türkiye Gelişmeye Devam Ediyor 
Dünyanın en büyük ekonomisine sahip olan ülkeler arasında gösterilen Amerika, İngiltere ve Almanya alt yapı sorunları ile boğuşurken Türkiye bu alanda gelişerek ülkenin çehresini değiştirecek yeni projelere imza atmaya devam ediyor. Süper güçlü ülkelerin alt yapıları büyük bir hızla çürümeye devam ederken özellikle de Amerika’da yaşanan sorunlar artık alarm vermeye devam ediyor. 
Türkiye Mega Projeler İle Dikkat Çekiyor
Son yıllarda mega proje olarak isimlendirilen çok sayıda projeyi birbiri ardına hayata sokmayı başaran Türkiye özellikle de alt yapı ulaşım, enerji ve savunma sanayilerinde gerçekleştirdiği büyük projelerle kendisini yenilemeyi sürdürüyor. 3. Havalimanı projesi, Marmaray, Kanal İstanbul, Ankara – İstanbul YHT projesi, İstanbul – İzmir otoyolu, Akkuyu ve Sinop Nükleer Santralleri son dönemde ses getiren büyük projeler arasında yer alıyor. 
Londra Kara Para Aklıyor, Amerika’nın Alt Yapısı Çöküyor
Londra emlak piyasası adeta bir kara para aklama merkezine dönüşürken yapılan araştırmalar 122 milyar sterlin değerinde şüpheli alım olduğunu gözler önüne seriyor. Amerika ise resmen alt yapı krizi ile boğuşuyor. Amerikan İnşaat Mühendisleri Birliği rutin olarak yaptığı 4 yıllık değerlendirme raporlarında içler acısı durumu gözler önüne seriyor. Ülkede yer alan 56 köprünün acil olarak yenilenmesi gerektiği belirtilirken yine buna benzer pek çok alt yapı sorunu da acil kodu ile raporda kendisine yer buluyor. Amerika’da yaşanan bu sorunlar gayri safi yurtiçi hasılasının da düşmesine neden oluyor. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.