Dünyada En Güvenli Şehirler

 

İnsanların yaşamlarında her ülkede bazı olaylar yaşanmakta olup, bu olayların temeli ise maddiyata bağlı olarak ilerlemektedir. İnsanlar için aslında güvenli bölge olarak adlandırdıkları yerlerde önemli olan konu ise sağlık, altyapı ve kişisel güvenlik olup, bu 3 seçeneğe göre geçtiğimiz yıl bir araştırmacı dünyada ki şehirlere puanlama verdi. Buna göre ise dünyanın en güvenilir şehirleri tespit edilerek, sizlere sunuldu.

En Güvenilir İlk Şehirler Asya ve Avrupa’da Ortaya Çıktı

 

Asya ve Avrupa denilince tabi ki akla hemen nasıl soruları geldiğini duyar gibiyiz. Fakat tabi ki Tokyo, Londra, New York gibi kalabalık şehirler de kapılar kitlenmeden uyunmayacağı düşünülse de araştırmayı yapan uzmanlar Avrupa ve Asya’da en güvenilir şehir olarak belirlediği ve şaşıracağınız yerler bulunmakta.

Japonya- Tokyo

Japonya’nın başkenti olan Tokyo, dünyanın en güvenilir şehirleri arasında ilk sırada yer almış olup, 35 milyonluk nüfusu ile dikkatleri çekse de aslında bu şehir kalabalıklarına göre güvenilir bulundu. Aynı zaman da oldukça pahalı bir şehir olduğu da atlanmaması gerekmektedir.

Çin- Singapur

Singapur, ada ülkesi olarak bilinmekte olup, güvenilir şehirlerarasında ikinci sırada yer alarak dünyada en az nüfusa sahip olan bölgelerden birisi olarak bilinmektedir. İstanbul ile arası ise 11 saat olup, bu ülke iklimden dolayı her zaman yağış almaktadır. Bu ülke dünyanın güvenli şehirleri arasında girmeyi başarmıştır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz