Dünyadaki En Pahalı Evler

Genel merkezi Londra, Birleşik Krallık’ta bulunan gayrimenkul şirketi Savills tarafından açıklanmış olan, dünya üzerindeki en pahalı evlerin bulunduğu yerler listesinde Monaco, Hong Kong ve Tokyo gibi kentler yer alıyor.

Monaco Hong Kong’u Geçti

Hong Kong’u geçerek listenin başında yerini alan Monaco’daki lüks evler için metrekare başına düşen fiyat, geçtiğimiz on yıl içerisinde %180 artış göstererek 41,4 bin Euro’ya kadar yükseldi. Monaco’da bulunan lüks bir konut için ortalama fiyat, geçtiğimiz yıl 4,3 milyon Euro civarında seyretti. Ayrıca dünyanın en pahalı evi de Monaco’da bulunuyor olup, değeri tam olarak 335 milyon dolar.

Fiyatlar 10 Yılda 3 Katına Çıktı

Savills şirketinin direktör yardımcısı Paul Tostevin tarafından yapılan açıklamalara göre, Monaco’da bulunan lüks konutların fiyatı, son on yıl içinde neredeyse üç katına kadar artış gösterdi.

Monaco’da lüks konut satın alanlar arasında genel olarak Ruslar, İngilizler, İtalyanlar, İskandinavlar ve Güney Afrikalılar yer alıyor.

Hong Kong’da Metrekare Fiyatı 39 Bin Euro

Monaco’nun ardından, metrekare başına düşen fiyatı 39 bin Euro olan evlerin bulunduğu Hong Kong, listede ikinci sırada yer alıyor. Hong Kong’un ardından üçüncü sırada Tokyo, ardından dördüncü sırada Londra ve beşinci sırada da New York yer alıyor. New York’u takip eden Shangay, listenin altıncı sırasında yerini alırken, Paris yedinci sırada, Moskova sekizinci sırada, Singapur dokuzuncu sırada ve Dubai ise onuncu sırada yerini alıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz