Dünyanın En Büyük Tuz Gölü: Salar De Uyuni

 

Güney Amerika’nın çölleri üzerinde bulunmakta olan, Salar de Uyuni gölü dünyanın en büyük tuz gölü arasında ilk sırada yer almakta olup, bakım olarak da oldukça önem verilen yerler arasında yer almaktadır. Öyle ki Salar de Uyuni tuz gölünde, tuzdan masalar yapılmış olup, harika bir seyahat rotası çizmektedir. Göl ilk bakıldığında bile doğasal bir harika olup, gerek görünümü ile gerekse turistlerin ilgisi ile gözde yerlerdendir. Ortalama olarak 10 bin 582 kilometre alanda yaygınlaşmış olan tuz gölü olan Salar de Uyuni gölü, deniz seviyesinden 3656 metre yükseklikte konumlanmıştır. Gölün kuru olduğu aylar içerisinde göl üzerinden kamyonlar geçmekte olup, bu kamyonlar ile 10 milyar tuz rezervi yapılmaktadır.

Muhteşemliği İle Tuz Gölü

 

Salar de Uyuni tuz gölü görünümü ile büyüleyici olsa da, büyüklüğü ve ekonomiye katkısı ile de önemli alanlardan birisidir. Salar de Uyuni tuz gölünü ziyarete gelen kişiler gezmeye sabahın ilk saatlerinde gelerek ayaklarının altında tuz kristallerinin ezildiğini rahatlıkla hissedebilir. Bu muhteşem bir duygu olup, doğasal harika bir alan keşfetmek isteyenler için mutlaka gidilmesi gereken yerlerdendir.

Dünyanın en büyük tuz gölü Salar de Uyuni seyahat ederken ve gezerken, harika kareler yakalayabilir ve anılarınıza ekleyebilirsiniz. Salar de Uyuni gölü üzerinde tuzdan oteller bulunmakta olup, inka adı ile bilinmektedir.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz