Dünyanın En Önemli Şehirlerinin Ekonomi Büyüklüğü

Ekonomik büyüklük açısından birbirleri ile yarış içerisinde olan, dünyanın en önemli şehirleri açıklanan liste ile kendini kanıtladı. Liste 30 şehri içeriyor olup, içerisinde birçok ülkeden farklı şehirleri barındırıyor.

İstanbul Yirmi İkinci Sırada

Dünya genelindeki birçok şehrin bulunduğu listede, 20 milyona yakın nüfusu, yeni metro yatırımları ve yapılan lüks gayrimenkul yatırımları ile listede kendisine 22. sırada yer edinen İstanbul’un önümüzdeki dönemlerde listenin daha üst sıralarına taşınması bekleniyor.

Listenin İlk 10 Şehri

Listenin ilk sırasında Tokyo yer alırken, hemen ardından ikinci sırada New York, üçüncü sırada Seoul, dördüncü sırada Los Angeles, beşinci sırada Shanghai, altıncı sırada Moscow, yedinci sırada London, sekizinci sırada Paris, dokuzuncu sırada Beijing ve onuncu sırada da Chicago yer alıyor.

Listede Delhi ve Manila da Bulunuyor

Onuncu sıradaki Chicago’nun ardından on birinci sırada Jakarta, on ikinci sırada Guangzhou ve on üçüncü sırada da Sao Paulo bulunuyor. Sau Paulo’yu on dördüncü sıradan Dallas takip ederken, on beşinci sırada Houston, on altıncı sırada Mumbai, on yedinci sırada Manila, on sekizinci sırada Singapore, on dokuzuncu sırada Washington ve yirminci sırada da Delhi bulunuyor.

Listenin Son 10 Şehri

Listenin son on sıralaması şu şekilde; yirmi birinci sırada Mexico City, yirmi ikinci sırada İstanbul, yirmi üçüncü sırada San Francisco, yirmi dördüncü sırada Hong Kong, yirmi beşinci sırada Boston, yirmi altıncı sırada Atlanta, yirmi yedinci sırada Bangkok, yirmi sekizinci sırada Toronto, yirmi dokuzuncu sırada Sydney, otuzuncu ve son sırada ise Frankfurt yer alıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz