Duvar Boyanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sürekli olarak kire, toza ve kış döneminde is oluşumlarına maruz kalan duvarlar kirli görünümleri ile tüm evin kötü bir görüntüye kavuşmasına sebebiyet verebilmektedir. Evin havasını tamamen değiştirecek ve çok daha etkileyici bir görüntüye kavuşturacak sihirli bir dokunuş olarak tanımlanan duvar boyası bazı önemli noktalara dikkat edilerek yapılmalıdır. Peki, duvar boyanırken nelere dikkat edilmelidir?

İyi Bir Ön Hazırlık Yapın

Evinizi boyamaya karar verdiyseniz mutlaka iyi bir ön hazırlık süreci geçirin. Doğru renk seçimi ve iyi bir hazırlık süreci ile başarıya ulaşabilirsiniz. Boyaya başlamadan önce alışveriş listesi oluşturun. Bu listeye boya fırçası, boya rulosu, boya kovası, merdiven, spatula, zımpara, yere sermek için naylon, koli bandı ve tahta çubuk yazdığınızdan emin olun. Boya yapacağınız alanda bulunan tüm eşyaları odanın ortasında toplayın. Üzerini mümkünse naylonla örtün ve duvarı boyamaya başlamadan önce ne kadar yorucu olsa da zımparalama işleminden geçirin.

Hangi Boyayı Tercih Etmeliyim?

Piyasada satılan boyaların tümü solvent bazlı boyalar ve su bazlı boyalar olmak üzere iki ana kategoriye ayrılır. Solvent bazlı ya da halk arasında bilinen diğer adı ile yağlı boyalar kokulu boyalar olup ortamın uzun süre havalandırılmasını zorunlu kılar ancak daha uzun ömürlü ve silinebilir boyalardır. Su bazlı boyalar ise hızlı kuruyan, kokusuz ve pratik boyalardır ancak temizlikleri zordur.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz