Duvar Kâğıdı Nasıl Yapıştırılır?

Dekorasyonun son trendleri arasında yer alan duvar kâğıtları göz alıcı bir tasarıma sahip olmaları ve normal duvar boyasına oranla çok daha etkileyici bir sonuç ortaya koymaları nedeni ile her geçen gün daha fazla tercih edilmektedir. Günümüzde artan talep ile beraber çok daha eşsiz seçenekler sunan duvar kâğıdı modelleri çeşitlenmekte, 3 boyutlu duvar kâğıtları ile uygulanan ortamlar bambaşka havalara bürünmektedir. Büyük odalara nispeten küçük odalarda duvar kâğıdı uygulamasını kişinin kendisinin dahi yapması mümkündür. Peki, duvar kâğıdı nasıl yapıştırılır?

Duvar Kâğıdı Nasıl Yapılır?

  • Öncelikle duvar kâğıdı yapacağınız duvarın temiz ve pürüzsüz olduğundan emin olun. Daha öncesinde bu alana yapılan eski duvar kâğıdı bulunuyorsa bunu sökün ve duvarı temiz bir hale getirin.
  • Ardından almış olduğunuz duvar kâğıdı yapıştırıcısını arkasında yazdığı şekilde hazırlayarak işe başlayın. Bu yapıştırıcıların büyük bir bölümü su ile karıştırılıp eritilerek kullanılmaktadır. Bu noktada dikkat etmeniz gereken konu arkasında yazdığı şekilde birebir su ve yapıştırıcı kullanarak yapıştırıcınızı hazırlamak. Size koyu ya da açık geldiği için oranları değiştirmeyin.
  • Ardından duvar kâğıdınızı duvarınızı ölçerek uygun boyutlarda kesin ve desenli olan bölümü aşağıya gelecek şekilde temiz ve kuru bir yere serin.
  • Kalın bir fırça kullanarak yapıştırıcıyı arka bölümüne iyice sürün. Her yerin duvar kâğıdı yapıştırıcısı ile ıslandığından emin olun.
  • Ardından temiz ve kuru olan duvarınıza bir iki santim yukarıda fazlalık kalacak şekilde yapıştırın. Tüm duvar kâğıtlarını bu şekilde uyguladıktan sonra yukarıda ve aşağıda ayırdığınız fazlalıkları kesin ve uygulamayı tamamlayın.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz