Attika Architekten’in Hollanda’da Amersfoort’ta inşa ettiği karma kullanım projesinde bazı ayrıntılar dikkat çekiyor. Banliyö Vathorst, tipik bir bina olarak pek de dikkat çekici o

Emoticon Cephe
Attika Architekten’in Hollanda’da Amersfoort’ta inşa ettiği karma kullanım projesinde bazı ayrıntılar dikkat çekiyor. Banliyö Vathorst, tipik bir bina olarak pek de dikkat çekici olmasa da ayrıntılara inildiğinde göze çarpan bazı noktalar bulunuyor. 
Duygu Simgesi Kabartmaları
Şehir merkezi için kütüphane, tiyatro ve okul barındıran kırmızı tuğla bina, ilk bakışta göze, mimari farklılık gösteren bir yapı olarak gözükmese de yakın incelemeye alınması takdirinde duygu simgesi kabartmaları hem gülümsetiyor, hem de dikkat çekiyor. Duygu simgesi kabartmaları, toplumun sosyal medyaya olan eğilimine yönelik bir eleştiri, fiziksel ve dijital alanlara olan yakınlaşmaya dikkat çeken bir imza ve yeni bir mimari çağa girişim olarak görülebiliyor. 

İki Bina Bulunuyor
Attika Architekten’in Hollanda’daki projesi, ikisi de bir tuğla blok iskeleti ile beyaz beton kirişler tarafından tanımlanmakta olan iki bina barındırıyor. Meydana bakan uzunlamasına cephede, ızgararın kesişimleri, prefabrik betonların düz kubbeleri ile süslenmesi ve binanın kesişimlerinde bulunan 22 modern duygu simgesi şeklinde olan süs eklemeleri oldukça dikkat çekiyor.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.