Evimizde atamadığımız eşyalarımız mı birikti? Bundan böyle o dağınıklığı kontrol altına alamıyor musunuz? İşte bugün sizler için ciddi bir adım atıp beraber harekete geçeceğiz. İşte detaylar..

İlk yapacaklarımızı belirtelim

Evinizi düzenlemek için ilk organizeden başlayalım. Yapacaklarınızı belirleyin. Korkuyorsanız basit şeylerle başlayın.

Hedef belirleyin

Mesela bugün kaç iş yapabilirsiniz? Bugün veya haftalık hatta aylık hedef listenizi hazırlayın. Örnek bugün mutfağı temizliyoruz. Yarın kitaplık düzenlenecek. Bu şekilde bir hedefiniz olsun.

Ev işini oyuna dönüştürün eğlenin!

Evinizi harekete geçirmeyi eğlenceye dönüştürün. Attım hadi sende tut gibi örnek eğlenceler düzenleyerek veya yarış gibi çevirebilirsiniz. 5 dakika da burası temizlenecek. 30 dk içerisinde koltuklar silinecek. Bu şekilde bir hedef belirleyin.

Depolamadan faydalanın!

Evinizi temizlerken dolap ve çekmecelerden hatta sepetleri kullanabilirsiniz. Böylelikle dağınıklığın önüne geçmiş olursunuz.

Fatura kutusu şart

Fatura ve evraklarınız evinizi çok dağınık ve kirli gösterir. Bir klasör veya kutuya bu dosyaları derli toplu bir şekilde koymanız sizi mutlu edecektir.

Mutfak ve banyoya daha fazla zaman ayırmalısınız!

Evinize başlamadan önce bilmeniz gereken bir iki konu daha var. Bu mekanları düzenleyerek daha fazla temiz ve mutlu hissedebilirsiniz. Mutfak ve banyo temizliği en önemli temizlik olup zaman konusunda diğer yerlere göre bir buçuk veya iki kat zaman ayırmanız gerekebilir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz