E-Bordro Nasıl Çıkarılır? Maaş Görüntüleme Sayfası

 

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan çalışma sonucunda artık maaş detaylarını merak eden Memurların E-Bordro sayesinde aradıkları tüm detaylara bu sistem sayesinde ulaşabilmeleri sağlanıyor. Birçok Kamu Personeli ise E-bordro nasıl çıkarılır sorusuna cevap arıyor.

E-Bordro Çıkarma Aşamaları

 

İlk olarak E-Devlet şifresine ihtiyaç duyulmaktadır. PTT ‘den alınan E-Devlet şifresi ile giriş yaptıktan sonra E-Bordro sayfasına giriş yapınız. İlgili ekranda detay almak istediğiniz tarih aralığını belirtin ve işlemi başlatın. Karşınıza çıkacak olan Bordronun hemen sağ üst kısmında ‘’ PDF ‘’ yazısına tıklayın ve PDF formatında görüntüleyerek kontrol ediniz. İlgili sayfada ‘’ Barkodlu Belge Oluştur ‘’ linkine tıklayınız. Karşınıza çıkacak olan bilgilendirme metnini okuyun ve kabul edin.  ‘’ Dosya İndir ‘’ linkine tıklayarak bilgisayarınıza ya da telefonunuza indirebilirsiniz. Daha sonrasında bilgisayarınıza indirdiğiniz Bordronuzu yazıcıdan çıkarabilirsiniz.

E-Bordro Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

E-Devlet sistemine giriş yapmanız gerekiyor. www.turkiye.gov.tr/e-bordro linki üzerinden ilgili sayfaya giriş yapabilirsiniz. Bu sayfada görüntülemek istenilen yıl, ay, gün bilgilerini seçerek bordro görüntülemesini yapabilirsiniz. E-Bordro sorgulama işlemi bu şekilde yapılmaktadır.

Hazine ve Maliye Bakanlığından Uyarı

 

İlgili bakanlık tarafından yapılan uyarı niteliğindeki açıklamaya göre 02.07.2015 tarihli genelgeye göre maaş bordroları 1 Eylül 2015 tarihi itibari ile sadece E-devlet üzerinden alınabilecektir. Bu tarihten itibaren maaş bordosu sadece E-Devlet sistemi üzerinden alınacaktır.

 

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz