E-Devlet İle Artık Konut İçleri 3 Boyutlu Görüntülenebilecek

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü internet üzerinden vermiş olduğu hizmetleri her geçen çeşitlendirmeye devam ediyor. Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı yapmış olduğu açıklama ile e-devlet üzerinden yepyeni bir hizmeti hayata geçireceklerini duyurdu. “Üç Boyutlu Kent Modelleri ve Kadastro Projesi” adı verilen proje ile Türkiye’de büyük bir ilke imza atılacak ve konutların içi ve dışı sistem üzerinden 3 boyutlu görüntülenebilecek.

Akıllı Verilerle 3 Boyutlu Görüntüleme Sağlanacak

Geliştirilen yeni sistem sayesinde şu anda 2 boyutlu olan görüntüleme akıllı verilerle geliştirilerek 3 boyutlu görüntülere dönüştürülecek. Bu sayede vatandaşlar satın almak istedikleri taşınmazı en ince ayrıntısına kadar Tapu Dairesi tarafından sunulan hizmet aracılığı ile görüntüleyebilecek. Sistem ilk etapta belirlenen pilot ilde denenecek ve başarılı olması durumumda tüm Türkiye geneline yayılacak. Şu anda uygulama ilk olarak Başkent Ankara’da belirlenecek olan pilot ilde uygulanacak. Şu an için hangi ilçenin pilot ilçe olacağı henüz kesin olarak belirlenmiş değil ancak yakın zamanda açıklanması bekleniyor.

4 Yıl Boyunca Modelleme Çalışması Yapılacak

Son derece detaylı bir çalışma yapılması gerektiği için projenin yaklaşık olarak 4 yıla yayılması bekleniyor. 3 boyutlu kent modeli yapılacak ve bu sayede internet üzerinden taşınmazın odalarına kadar detaylı bir şekilde görüntüleme yapılacak. Yürütülecek olan çalışmaların tamamlanması ve projenin hizmete sunulması ile beraber isteyen kişiler TAKBİS üzerinden sunulan hizmetten yararlanabilecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz