E Devlet İmar Barışı Başvurusu Nasıl Yapılır?

8 Haziran itibari ile başlayan ve 31 Ekim tarihine kadar devam edecek olan imar barışı başvuruları vatandaşlardan yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Kaçak yapı statüsünde olan taşınmazların mevzuata aykırılığını giderecek olan imar barışı hakkından yararlanmak isteyen kişilerin başvuru işlemlerini belirtilen süreler içerisinde yapmaları yeterli olacak. Peki, imar barışı e devlet başvuru işlemleri nasıl yapılacak?

E Devlet Yapı Kayıt Belgesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulacak?

  • E devlet şifresi ile sisteme giriş yapın. Şifreniz yoksa PTT şubeleri üzerinden 2 lira ödeyerek e devlet şifre zarfı alabilir ya da bankaların internet şubesi üzerinden e devlet sistemine geçiş yapabilirsiniz.
  • Sisteme girdikten sonra e devlet cep telefonu numarası ve e posta adresi bilgilerinizin güncel ve doğru olduğundan emin olun.
  • E devlet ana sayfası üzerinde yer alan imar barışı linkini tıklayarak yapı kayıt belgesi başvuru formu dolduracağınız ekrana giriş yapın.
  • Bilgilendirme ekranında yer alan yeni başvuru butonuna tıklayın ve gelen yeni ekranda sizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz olarak girerek ilerleyin.
  • İkinci ekranda gelen kişisel bilgilerinizin bir bölümü e devlet sisteminde kayıtlı olan bilgilerden otomatik olarak doldurulacaktır. Burada gördüğünüz hatalı bilgiler varsa bunları mutlaka düzeltin.
  • Ada numarası, parsel numarası ve bağımsız bölüm bilgilerinin tapudaki bilgilerle birebir aynı olması zorunludur, bunlara dikkat edin.
  • Sizden istenen tüm bilgileri sırası ile girerek son sayfaya kadar ilerleyin ve yapı kayıt belgesi başvuru formu doldurma işlemini tamamlayın.
Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz