E Devlet Tapu Taşınmaz Beyanı

 

Tüm kamu kurum ve kuruluşlarının internet üzerinden vermiş oldukları hizmeti kendi bünyesinde toplayan e-devlet sistemi her geçen gün yeni bir uygulamayı hayata sokarak vatandaşların işlerini kolaylaştırmayı sürdürüyor. Bunlardan biride Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen tapu taşınmaz beyanı olarak öne çıkıyor. Peki, e-devlet sistemi üzerinden tapu taşınmaz beyanı nasıl verilir?

 

Tapu Taşınmaz Beyanı Nasıl Verilir?

 

İnternetten tapu taşınmaz beyanı vermek için ilk olarak e-devlet sistemi üzerinden kimlik numarası ve e-devlet şifresi bilgilerini girerek sisteme giriş yapmanız gerekir. Sisteme girdikten sonra arama bölümüne tapu beyanı yazarak ya da Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü menüsü üzerinden tapu taşınmaz beyan linkine tıklayarak sorgulama ekranına ulaşabilirsiniz. Ekranı açtığınız anda mevcut bir beyanınız varsa bu beyan görüntülenir. Yoksa ekranın sağ üst köşesinde başında +  işareti yer alan yeni beyan linki görünür. Yeni beyan tuşuna basarak tapu taşınmaz beyanı vereceğiniz sayfaya yönlendirilirsiniz. Bu sayfada sırası ile;

  • İlk önce taşınmaz tipini seçmeniz istenir. Ana taşınmaz ya da kat irtifak / kat mülkiyet seçeneklerinden size uygun olanını tıklayın.
  • Ardından beyana konu olan taşınmazın il, ilçe, mahalle, ada, parsel, bağımsız bölüm no, blok no ve giriş no bilgilerini tapuya uygun olarak doldurup ileri tuşuna basın. İşleme devam etmek için en azından mutlaka parsel ve bağımsız bölüm no bilgilerini girmeniz gerekir.
  • Açılan yeni sayfalarda da sizden istenen bilgileri doldurup en son ekranda onay vermeniz durumunda işleminiz tamamlanacaktır.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


2 YORUMLAR


  1. Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

    Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz