Koronavirüse yönelik alınan önlemler kapsamında ücretsiz olarak maske dağıtımı yapılıyor. Başvurular ise online ortam olarak e-Devlet üzerinden yapılmakta. Siparişler, PTT kargo ile ücretsiz olarak taşınıyor. Peki sizler ücretsiz maske nasıl alabilirsiniz? Kimler kaç tane maske hakkına sahip? İşte detaylar…

Koronavirüse yönelik maske dağıtımları seri bir şekilde devam ediyor. Başvurular online olarak yapılmakta. 20 yaş altı ve 65 yaş üstü faydalanamazken, bu yaş aralıkları haftalık evine 5 maske siparişi verebiliyor. Maskeler PTT kargo ile ücretsiz olarak evlere teslim ediliyor.

ÜCRETSİZ MASKE İÇİN BAŞVURU ADRESİ

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nden yapılan açıklama şöyle:” 20-65 yaş aralığındaki tüm vatandaşlarımız için ücretsiz maske başvurularını e-Devlet Kapısı üzerinden yapmalarına imkan tanıyan hizmet açıldı. Hizmet bağlantısı: https://basvuru.turkiye.gov.tr

ÜCRETSİZ MASKELER NASIL ALINACAK

Platform üzerinden maske alabilmek için karşınıza çıkan formu doldurun ve siparişi verin. Aile bireyleriniz için de aynı şekilde formu doldurup her kişiye 5 maske alabilirsiniz.

BİR KİŞİNİN KAÇ MASKE ALMA HAKKI VAR?

Platformda yazan açıklama şu şekilde:

  • Vatandaşların her hafta “1” paket maske (5 adet) alma hakkı bulunmaktadır.
  • Adres bilginizi doğru girdiğinizden emin olun.
  • PTT Kargo ile ücretsiz olarak taşınacaktır.
Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz