e-Devlet Üzerinden Tapu Bilgileri Nasıl Sorgulanır?

Tc Kimlik No İle Tapu Sorgulama İşlemleri

Teknolojik imkânları vatandaşların kullanımına açarak işlerini kolaylaştırmaya devam eden e-devlet sistemi, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ile yapmış olduğu anlaşma ile artık pek çok hizmeti internet üzerinden gerçekleştirebilmektedir. Eskiden tapu dairelerine gidilerek uzun saatler beklenerek yapılan pek çok işlem artık internet üzerinden kısa sürede yapılırken tapu bilgilerinin internetten sorgulanması da bunlar arasında yer almaktadır. Bu sorgulamayı yapabilmeniz için Tc Kimlik numaranızın yanınızda olması gerekiyor. Zira Tapu sorgulamaları Tc Kimlik numaraları ile yapılabiliyor. Peki, e-devlet üzerinden tapu bilgileri nasıl sorgulanır?

E-Devletten Tapu Bilgisi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sistem üzerinden sorgulama yapabilmesi için öncelikle e devlet şifresi alarak sisteme giriş yapmanız gerekir. Şifreniz yoksa PTT şubeleri üzerinden e devlet şifresi alabilir ya da bankaların internet şubesi üzerinden e devlet sistemine geçiş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra arama bölümüne “Tapu Bilgileri Sorgulama” yazarak arama yapabilirsiniz. Yapmış olduğunuz arama sonucu karşınıza gelen linki tıklayarak tapu bilgilerini sorgulayacağınız ekrana gelebilirsiniz. Bu ekranı tıkladıktan sonra adınıza kayıtlı olan bir tapu bulunması durumunda bu tapu ya da tapular aynı sayfa üzerinde açılır.

Hisse Bilgilerine De Ulaşabilirsiniz

Aynı zamanda bu ekran üzerinden detaylar linkini tıklayarak tapunuz hakkında yer alan hisse bilgileri gibi farklı detaylara da ulaşmanıza izin verilmektedir. Tapu işlemleri hakkında yapabileceğiniz işlemlerin yanı sıra e devlet internet sitesi üzerinden çok sayıda işleminizi internet erişimine sahip olduğunuz her yerden büyük bir kolaylıkla yapabilir, zamandan kazanabilirsiniz.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz