E-Devlet Üzerinden Tapu Sorgulama Nasıl Yapılır?

İlk olarak 2006 yılında kullanıma açılan e-devlet her geçen gün sunduğu hizmetler ile hayatı kolaylaştırmaya devam ederken ikametgâh belgesi almaktan sabıka kaydı sorgulama işlemlerine kadar pek çok işlem artık e-devlet üzerinden çok daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Tapu sorgulama işlemleri de e-devlet üzerinden en sık yapılan işlemlerden biri olarak öne çıkmaktadır.

E Devlete Nasıl Giriş Yapılır?

E devlet girişi için tercih edebileceğiniz 5 farklı giriş yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan ilki e devlet şifresi ile kimlik numarasını kullanarak giriş yapmaktır. İlk kez e devlet şifresi almak isteyen kişilere PTT şubelerinden e devlet şifresi alma başvurusunda bulunmaktır.  Bunun yanı sıra bankaların internet şubesi üzerinden e devlet alanına geçiş yapmanıza da olanak sağlanmaktadır. E devlete girmek için kullanabileceğiniz diğer yöntemler ise mobil imza ya da elektronik imza kullanarak sisteme giriş yapmak ve yeni dağıtılmaya başlanan T.C. kimlik kartı ile giriş yapmaktır

E Devlet Tapu Sorgula 

E-devletten tapu sorgulama hizmeti almak isteyen kişilerin öncelikle e devlet giriş işlemlerini tamamlamaları gerekir. Ardından ana sayfada yer alan e-hizmetler linkini tıklayarak açılacak olan yeni sayfada alfabetik sıra ile yer alan listede Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bölümüne gelin. Tapu bilgileri sorgulama linkini tıkladığınız anda kimlik numaranız üzerine kayıtlı olan tapuların dökümünün yer aldığı yeni ekrana yönlendirileceksinizdir. Bu sayede tapu sorgulama hizmeti almanız sağlanmış olur.

E-Devlete giriş yapmak için : E-Devlet

Bu İşlem ile Tapunuzu Sorgulayabildiniz mi?

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz