e-Devlet Üzerinden TOKİ Konut Taksitleri Takip Edilebilir

Türkiye’de sosyal konut projeleri denildiğinde akla ilk gelen markalar arasında yer alan TOKİ beklentileri karşılamak üzere yeni projeler üretmeye devam ediyor. Aynı zamanda teknolojinin sağladığı yeni imkânları da kullanıcılara sunmaya devam eden TOKİ e-devlet üzerinden yeni bir hizmet sundu. TOKİ Başkanı Ergün Turan yapmış olduğu açıklamada TÜRKSAT ile gerçekleştirilen protokolün ardından e-devlet entegrasyonunu tamamladıklarını dile getirdi.

Online Taksit Sorgulama Sistemi Devrede

TOKİ vatandaşların almış oldukları konutlara ait olan ödemelerini çok daha kolay bir şekilde takip edebilmelerini sağlamak adına e devlet sistemi üzerinden hizmet vermeye başladı. Sunulan yeni hizmet kapsamında online taksit sorgulama işlemleri e devlet üzerinden yapılabiliyor. Bunun için kullanıcıların kimlik numaraları ve e devlet şifreleri ile sisteme giriş yapmaları gerekiyor. Sisteme giriş için şifreniz yoksa bu durumda PTT şubeleri üzerinden e devlet şifresi alabiliyor ya da bankaların internet şubesini kullanıyorsanız internet şubesi üzerinden sisteme geçiş yapabiliyorsunuz.

TOKİ Taşınmaz Bilgilerini Kontrol Edebilirsiniz

TOKİ Başkanı Ergün Turan yapmış olduğu açıklamada “İdaremiz ile Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü arasında yapılan protokol çerçevesinde TAKBİS ve MEGSİS’in kullanım hakkı elde edilmiş ve gerekli yazılımlar yapılarak, idaremiz taşınmaz bilgileri tapudan kontrol edilebilir hale gelmiştir. Bu anlamda konut ve iş yeri taksit takip sistemi de sonuçlandırılmış ve Online Taksit Sorgulama Sistemi devreye alınmıştır. Bu, web sayfası üzerinden güvenli erişim kriterleri de göz önünde bulundurularak, konut ve iş yeri alıcılarının kullanımına açılmıştır” ifadelerine yer verdi.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1 YORUM


  1. Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz