E-Devlette İmar Affı

Devletin mevzuata aykırı yapıları içerisine alan ve bu konuda ceza alacak vatandaşlara sunduğu en önemli projelerden bir tanesi olan imar affı barış süreci kendi bünyesinde de son derece kritik noktaları barındırıyor. Nitekim imar affı sürecini sorunsuz tamamlamak adına yapılması gereken belirli başlı işlerin olduğunun da bu noktada bir kez daha üzerinden geçmek gerekiyor.

İmar Affı Başvurusu Tek Şifreyle Mümkün

Hem başvuruda sizin ile beraber olması gereken belgeler hem de bu başvurunun ilk adımını oluşturan E-Devlet sistemi oldukça önemli bir eşiği de oluşturmaya devam edecek gibi gözüküyor. E-Devlet sistemi içerisinde de vatandaşların kafasında yaşadıkları belirli soru işaretlerini olduğunu düşünüyor olsak da aslında korkulan bir platform olmadığını ve basit bir işlem sırası ile gerekli imar başvurularının yapılacağını da belirtmek gerekiyor.

E-Devletten İmar Barışı Başvuruları Nasıl Yapılıyor?

Peki imar barışında E-Devlet nasıl bir rol oynuyor? Bu sorunun cevabı kritik olduğu kadar kolay. Nitekim öncelikle geçerli bir E-Devlet şifresine sahip olmanız gerektiğini söyleyelim. Pek tabi bu şifreler yerine internet bankacılığı, telefon numarası gibi aracıları kullanarak da sisteme giriş yapabiliyorsunuz. Ana sayfa içerisinde bulunan imar başvurusu butonuna tıklayarak ilk erişiminizi sağlayabilirsiniz. Hemen ardından açılan sayfada gerekli alanları doldurup onay sayfasını geçtikten sonra sizden istenen belge ve dokümanları girerek işleminizi sonlandırıyorsunuz. Daha sonra cep telefonunuza gelen ödeme ve başvuru bilgisi ile beraber bir sonraki adıma da geçebilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz