E-Devletten Yeni Alt-Üst Soy Ağacı Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet Alt-Üst Soy Ağacı nasıl sorgulanıyor? Alt-Üst Soy Bilgilerini E-Devletten Nasıl Sorgulayabilirsiniz görsellerle sizlere anlatmaya çalışacağız.

E-Devlet’te sorgulama anlamında yeni bir dönem hayata geçirildi. Artık vatandaşlar Alt-Üst Soy ağacını 1800’lü yıllara kadar görüntüleyecek. 08 Şubat 2018 tarihi itibariyle e-devlet tarafından yayınlanan Alt Soy bilgilerin sorgulanması nasıl yapılır? E-devlet soy ağacı soruşturma sistemi vatandaşların yoğun ilgisi bir süre kapalı kaldı. E-Devlet üzerinden soyağacı öğrenmek için tüm ayrıntılar burada …

e Devlet Sistemine yeni eklenen bu sistem büyük merak uyandırmış gibi görünüyor.. Soylarını öğrenmeyi merak eden milyonlarca vatandaş şimdi e-Devlet aracılığıyla yapılabiliyorlar. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü işbirliğiyle TC vatandaşları, 1800’lü yıllara kadar en üst düzey soy bilgileri hakkında sorgulama yapabiliyor olacak. Sosyal medyaya yayılan ve kısa sürede büyük bir ilgi gördüğü için kısa sürede büyük kitlelere yayıldı. Bu yüklenme sebebiyle sistem geçici olarak kilitlendi. Sisteme girmeye çalışan vatandaşların karşısına “Hizmetiniz yoğunluk sebebiyle işleminiz sıraya alınmıştır” Uyarısı almaktadır. Peki E-Devlet aracılığıyla soyağacını nasıl sorgulayaiblirim?

E-Devlet’ten Alt Üst Bilgisi Nasıl Sorgulanır?

Daha önce bahsettiğimiz gibi Alt-Üst Soy Bilgileri sorgulama durumu 8 Şubat Perşembe günü hayata geçirildi. Soy ağacını nasıl öğrenebilirim? sorunu merak eden vatandaşlar için öncelikle https://www.turkiye.gov.tr adresine giriş yapın. Soy ağacını kontrol edebilmeniz için daha öncesinde bir e-devlet şifresi almış olmanız gerekiyor.Eğer daha önce bir E-Devlet şifresi almadıysanız PTT şubesine giderek kimliğiniz ile birlikte şifre talep edebilirsiniz.

E-Devlet şifrenizi aldığınızı varsayarak işleme devam edelim.

Daha sonra “Hizmetler” bölümüne gelin ve Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü kategorisini seçmeniz gerekiyor. Bu bölümde, alt kategorilerde “Alt Üst Soy Bilgisi Sorgulama” kısmını işaretleyin.

Gelen ekranda, sistemde kayıtlı olan Soy Bilgilerinize erişeceksiniz.

Soy Ağacı Sorgulama Sayfası İçin Tıklayın

 

Soy Ağacı Sorgulama Büyük İlgi Görünce Kitlendi.

Alt-Üst Soy Ağacını merak edip sorgulamak için bugün Devlete giren e-vatandaşlar, talebin ne kadar yoğun olduğuna tanık oldular. Çünkü sistem yoğunluk hatasını verdiği görüldü. “İşleminiz, kullanmakta olduğunuz hizmetteki talep yoğunluğundan dolayı sırayı alındı” uyarısı çıktı.

Gün boyunca Alt Üst Soy Bilgileriniz için E-Devlet sistemini tekrar kullanabilirsiniz. Sistem gelirse, bizden ayrıntıları tekrar inceleyebilirsiniz.

E-Devlet Sistemini NASIL GİRİR?

* E-Devlet’e giriş yapabilmek için ilk etapta şifreye ihtiyaç duyulmaktadır.

1) PTT şubesinden E-Devlet şifresi aldıktan sonra, T.C. kimlik numarası ve şifresi ile E-Devlet sistemi girilebilir.

2) Şifreyi aldıktan sonra, aşağıdaki bağlantıyı tıklayın

https://www.turkiye.gov.tr/

3) Sayfanın sağ üst köşesindeki “Sistem Girişi” ni tıklayın.

4) Açılan sayfaya tıkladıktan sonra, T.C. ile PTT şubelerinizden edindiğiniz e-devlet şifrenizi kimlik numaranızla yazarak giriş yapabilirsiniz.

E-devlet sistemine girdikten sonra, soldaki menü kullanılarak kamu kurum ve hizmetlerinin bir listesine erişebilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz