E-Devlet’ten Yeni Uygulama : Taşınırken Adres Değişikliği, Abonelik Gibi İşlemler Artık Kalkıyor

Miras ve Soy ağacı  gibi uygulamalarla vatandaşlardan yoğun ilgi gören e-devlet yeni bir hizmet sunuyor. E-Devlet tarafından sunulacak olan bu hizmette taşınma niyeti olan, taşınan kişiler için büyük kolaylıklar sağlayacak. Evlerini ve Adreslerini değiştiren vatandaşlar artık bu değişiklikler için kurumlardan kurumlara dolaşma olayı artık tarih olacak. Peki E-Devletin bu uygulamasında neler var?

Kurumlar Arası Dolaşmaya Son

E-devlete yönelik yeni girişime göre, vatandaşlar taşınmadan sonra gereksiz evrak kirliliği ve işlem yükü hafifleyecek. Yapılan çalışmalarla gerçekleştirilen tüm abonelik prosedürleri, adres kayıtları ve okul değişiklikleri, e-Devletten tek bir ekran üzerinden kolaylıkla gerçekleştirilecektir.

Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı İletişim Genel Müdürü Ensar Kılıç, başta bakanlıklar olmak üzere entegrasyonun sağlanması gerektiğini belirterek, e-Devletin temel amacının vatandaş, kamu ya da özel sektörün talep etmediği bir sistem kurmak olduğunu belirtti.

Elektronik Ortamda Belge Olmayan Bir Sistem Geliyor

Ensar Kılıç “Bir kurumun bir kişi ile ilgili veriyi doğrulayabilmesi için sistemlerin konuşması gerekiyor. Bu bizim ulusal e-Devlet stratejimizde eylem planlarımızdan bir tanesidir” dedi.

Daha sonra vatandaşların yaşamını kolaylaştırmak için entegre hizmetleri ele alacağını hatırlatan Kılıç, “Eğer bir yerden diğerine geçerseniz, bunu entegre bir hizmet olarak ele alacağız. E-Devlette tek bir ekran oluşturacağız. Bazı bilgiler otomatik olarak önünüze gelecek ”

Belgeler Tek Ekranda Toplanacak

Kılıç şu şekilde devam etti;”Sisteme girdiğinizde, eski adresiniz görüntülenecek ve Adrese’ye gitmek istiyorsanız, aynı zamanda bu ekrandan çocuğunuzun okulunu da taşıyacaksınız. Ayrıca, tüm aboneliğin yanı sıra adres defterini de taşıyabilirsiniz. Buradan elektrik ve su gibi işlemler, bir yerden diğerine giderken tüm kayıtlarımızı alıyoruz, hepsini tek bir ekranda yapacağız.Arka plan sistemleri, birbirlerinin verilerinin doğruluğunu kontrol ederek bunu gerçekleştirecek. ” diye belirtti

Abonelikler Daha Kolay Taşınacak

Ulaşım sisteminin entegrasyonu için Milli Eğitim Bakanlığı ile elektrik, su ve doğalgaz şirketlerinin aboneliğinin bilgi işlem ve strateji bölümleri ile bir araya geleceğini belirten Kılıç, kısa sürede entegrasyon sağlayacağını belirtti. zaman. Sadece 2016 yılında kılıç, e-Devlet tasarruflarının 1 ila 1,9 milyar dolar arasında olduğunu söyledi. (hurriyet)

E-Devletin bu uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz